Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2019 20:03
Steam Remote Play Together
668V

Steam Remote Play Together wystartowało. Graj ze znajomymi w kanapowe gry przez Internet

Valve rozpoczyna wielkie testowanie nowej funkcji. Dzięki Steam Remote Play Together już nigdy nie będziemy wychodzić z naszych jaskiń, bo nawet kanapowe tytuły ogramy ze znajomymi za pomocą sieciowego połączenia.

Steam Remote Play Together to najnowsza propozycja Valve, która chce zachęcić do kanapowych produkcji wielu graczy. Nie każdy może opuścić swoje jaskinie, od czasu do czasu znajomi mieszkają za daleko, a przedstawiona funkcja pozwoli wszystkim zainteresowanym na czerpanie garściami z kooperacji.

Nowa propozycja Steam pozwala połączyć się z kumplami i wspólnie za pomocą Steam ogrywać produkcje nastawione na lokalną kooperacje, lokalny tryb dla wielu graczy oraz produkcje sieciowe z dzielonym lub podzielonym ekranem. Jednocześnie w zabawie może uczestniczyć maksymalnie czterech znajomych.

Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ Steam Remote Play Together działa podobnie jak Share Play z PS4 – tylko pierwszy gracz (gospodarz) musi posiadać zainstalowaną grę. Reszta łączy się za pomocą Steam Remote Play.

Steam Remote Play Together – jak to działa?

Valve wyraźnie nie chce męczyć graczy, więc cały proces dołączania do rozgrywki został bardzo uproszczony:

  • Dołącz do Steam Beta i uruchom dowolną grę z lokalnym trybem sieciowym.
  • Z listy znajomych na Steam wybierz opcję „Remote Play”
  • Gdy gracze zaakceptują... Można już grać!

Następnie kontrolery dodatkowych zawodników będą działać tak, jakby były podłączone do naszego PC. Steam umożliwia także gospodarzowi dostosować głośność gry oraz czat głosowy.

Steam Remote Play Together

Inne ciekawe wiadomości z naszego portalu:

Źródło: https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/3032537193879549687

Tagi: steam Steam Remote Play Together valve