Iza Łęcka Iza Łęcka 06.11.2019 12:27
Deep Down Capcom
466V

Deep Down może jeszcze powrócić, ale Capcom nie pracuje nad grą

O Deep Down pamiętają pewnie najbardziej tęgie głowy, które śledzą poczynania Sony. Gra Capcomu była jednym z wabików japońskiej korporacji na klientów PlayStation 4, ale prace nad tytułem nigdy nie zostały dokończone. Nie oznacza to jednak, że produkcja nie może powrócić.

W 2013 roku na PlayStation Meeting zaprezentowano tajemnicze Deep Down. Yoshinori Ono został ojcem projektu, który był mianowany „next-genowym Dragon's Dogma”. Choć PlayStation 4 powoli będzie ustępowało miejsca, oczekując młodszego, silniejszego brata, to jednak wciąż nie zagraliśmy w produkcję Capcomu.

W sprawie gry wypowiedział się sam Ono, który podczas dyskusji z dziennikarzem Eurogamera wspomniał, że Japończycy wciąż pamiętają o tytule:

„Nie nazywano mnie jeszcze panem Deep Down. Pierwotny zespół najwyraźniej nie jest już w tym momencie razem, ale ludzie mogą zauważyć, że zachowaliśmy znak towarowy i nie został on całkowicie porzucony. Co roku zajmujemy się badaniami produkcji, które przygotowujemy w przyszłości, zatwierdzamy i idziemy dalej z kolejnymi projektami. Niewiele mogę o tym powiedzieć, ale jeśli zauważyłeś, że zachowaliśmy znak firmowy, oznacza to, że nie zrezygnowaliśmy całkowicie z tytułu.”

Twórcy próbowali ugryźć temat oferując ciekawą rozgrywkę, ale w pewnym momencie wszelkie wysiłki zespołu zostały skierowane na inne zadanie. Aktualnie deweloperzy odpowiedzialni za Deep Down nie pracują już wspólnie nad grą.

W przyszłości Deep Down może powrócić, ale będzie to raczej wyłączenie zagrywka marketingowa i niezły wabik, gdyż po tylu latach projekt otrzyma zupełnie nowe mechaniki prezentując znacznie odświeżoną rozgrywkę – raczej Japończycy nie sięgną na PS5 po koncepcję, która nie miała racji bytu na PS4.

Zobaczcie materiał, którym Sony promowało Deep Down w 2013 roku:

Więcej informacji o Deep Down znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-11-06-what-does-the-future-hold-for-street-fighter-5

Tagi: Capcom Deep Down playstation 5 ps5 yoshinori ono