Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2019 18:34
Disney plus polska
2592V

Disney+ z polskimi wersjami filmów i seriali. Premiera w Polsce szybciej niż sądzimy?

Disney szykuje się na wielką premierę Disney+ i najwidoczniej Polacy mogą zacierać rączki. Korporacja dostrzega nasz kraj na mapie Europy i już teraz tłumaczy oryginalne produkcje. Przykładowo „The Mandalorian” otrzyma od premiery nie tylko napisy, ale pełen dubbing.

Disney+ będzie dostępny w wybranych krajach od 12 listopada, ale na krótkiej liście krajów, w których usługa zadebiutuje w tym dniu, nie ma Polski. Aktualnie propozycja trafi wyłącznie na teren Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Nowej Zelandii oraz Holandii.

Nie bez przyczyny wspominam o tym ostatnim kraju, ponieważ część Polaków ma dostęp do Disney+ właśnie przez konta stworzony w Holandii i zainteresowani informują o zaskakującej sytuacji – korporacja już teraz opublikowała przetłumaczone materiały następujących produkcji:

  • The Mandalorian - dubbing + napisy
  • High School Musical: The Musical: The Series - dubbing + napisy
  • Zakochany Kundel (2019) - dubbing + napisy
  • Noelle - dubbing + napisy
  • The World According to Jeff Goldblum - lektor + napisy
  • The Imagineering Story - lektor + napisy
  • Encore! - napisy

Ekipa Disney Plus Polska (dzięki Radosław Koch!) wrzuca materiały na YouTube. Disney oczywiście nie komentuje sytuacji, ponieważ aktualnie korporacja skupia się na bezproblemowej premierze we wspomnianych krajach. Polski język pojawia się oficjalnie wśród wielu innych – klienci mogą już teraz wybierać i oglądać materiały z polskimi głosami lub napisami.

Możemy mieć nadzieję, że nie jest to przypadek, a Disney+ trafi do Polski z innymi krajami z Europy – jak wiadomo na debiut usługi czekają także Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi, Włosi i widzowie z wielu innych krajów.

Polecamy nasze teksty:

Źródło: Disney Plus Polska (FB)

Tagi: Disney Disney Plus disney+ disney+ polska