Iza Łęcka Iza Łęcka 04.11.2019 14:10
Apple i Valve AR
446V

Apple tworzy podobno gogle AR z Valve. Premiera już wkrótce

Apple szykuje się do jeszcze mocniejszego wejścia na rynek AR. Producent ma opracowywać nowe urządzenie do rzeczywistości rozszerzonej, które powstaje we współpracy z Valve.

Apple ma coraz większą chrapkę na zaoferowanie swoim oddanych fanom jeszcze lepszego doświadczenia w temacie rzeczywistości rozszerzonej. Redakcja DigiTimes informuje o dużej współpracy pomiędzy Apple a Valve, na mocy której powstaną specjalne gogle AR.

Valve ma już spore doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości, ale tym razem swoją uwagę poświęca rozszerzonej rzeczywistości. Firma ma przygotować z Apple sprzęt dla szerokiego grona odbiorców, zapewniający doskonałe wrażenia w specjalnym typie gier.

W lipcu DigiTimes informowało, że Apple przestało produkować własne gogle AR/VR, rozwiązało zespół zajmujący się urządzeniem, a samych inżynierów przeniesiono do innych projektów. Najnowsze doniesienia potwierdzają tę wiadomość, ale jednocześnie podkreślają, że Apple po prostu zmieniło plany i powierzyło produkcję Valve.

W ubiegłym tygodniu analityk Ming-Chi Kuo wspominał, że Apple pracuje nad goglami AR, które powstają z „zewnętrzną firmą”, a premiera urządzenia ma odbyć się na początku 2020 roku. Informatorzy DigiTimes potwierdzają tę wiadomość i są przekonani, że sprzęt będzie dostępny w drugim kwartale przyszłego roku.

Nawet w kodzie iOS 13 pojawiła się wzmianka o goglach do Augmented Reality, ale wciąż brakuje konkretnego oficjalnego ogłoszenia. Jeśli faktycznie urządzenie ma być dostępne w przyszłym roku, to prezentacja może odbyć się na samym początku 2020 roku.

W swoim czasie pojawiło się także kilka koncepcyjnych, nieoficjalnych materiałów prezentujących potencjalne możliwości gogli od Apple:

Więcej na temat Apple na naszym portalu:

Źródło: https://www.macrumors.com/2019/11/04/apple-has-partnered-with-valve-ar-headset/

Tagi: Apple ar Augmented reality gogle rozszerzonej rzeczywistości rozszerzona rzeczywistość