Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.11.2019 13:50
RDR 2
1273V

Red Dead Redemption 2 bez funkcji cross-play oraz przeniesienia postaci

Premiera Red Dead Redemption 2 już za trzy dni - dzisiaj dowiadujemy się, że nie przeniesiemy swojego bohatera i nie pogramy z graczami na innej platformie.

Red Dead Redemption 2 zostanie wydane na PC za kilka dni, a tryb multiplayer na komputerach osobistych przyciągnie na pewno wiele uwagi - sami wiemy, jak wygląda obecnie sesja online w GTA 5. 

Według serwisu internetowego Polygon, Red Dead Redemption Online, w przeciwieństwie do Grand Theft Auto Online, nie będzie obsługiwało transferu postaciami między komputerem a konsolą. Oznacza to, że gracze konsolowi, nie będą mogli przenieść swojego bohatera na PC, a wszyscy gracze z wersją PC będą musieli zacząć przygodę w trybie Online od zera.

Podobnie jak w przypadku przenoszenia, Red Dead Redemption Online nie będzie obsługiwało rozgrywki pomiędzy platformowej - osoby, które grają na PC nie zagrają z osobami, które bawią się na konsolach PS4 oraz Xbox One.

Warto zaznaczyć, że wstępne pobieranie plików Red Dead Redemption 2 jest już dostępne na Rockstar Games Launcher. Uruchomić grę będziemy mogli 5 listopada, chwilowo tylko przez Launcher Rockstara oraz platformę Epic Games - jeszcze w tym roku najnowsza produkcja Rockstara pojawi się na Steamie.

Warto przeczytać:

Źródło: GameWatcher.com

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two