Tytus Stobiński Tytus Stobiński 28.10.2019 18:04
Hideo Kojima
1216V

Hideo Kojima chciałby stworzyć horror. Boi się jednak, że będzie zbyt straszny

Hideo Kojima może powoli szykować się do premiery Death Stranding. Znany twórca jednak nie zamierza zwalniać tempa i już myśli nad kolejnym projektem.

Podczas wywiadu, jaki Kojima udzielił kanałowi Rocket Beans Gaming poinformował, że chciałby w za jakiś czas stworzyć film, choć nie może obecnie zrealizować pomysłu, ponieważ już ma w głowie zarys kolejnej produkcji ze świata gier. 

Pracuję nad nowym projektem, więc nie mogę się skupić na innych mediach, ale oczywiście jestem naprawdę zainteresowany stworzeniem filmu. 

Japończyk chciałby także stworzyć interaktywny horror, jednak jak twierdzi, wiąże się z tym jeden, konkretny problem. Łatwo jednak zrozumieć pomysł Hideo, ponieważ interaktywne demo P. T. spotkało się z rewelacyjnym odbiorem. Developer obawia się, że przerażająca atmosfera odepchnie ludzi od grania. 

Horror...w przypadku filmu, możesz zamknąć oczy, gdy na ekranie pojawia się coś strasznego. Jednak gry różnią się od takich produkcji. Jeżeli nie będziesz oglądał czegoś, to film i tak będzie trwał. W przypadku gier jednak, musisz sam popychać akcję do przodu. 

Chcę stworzyć grę - horror, ale nie mam dobrego pomysłu, jak rozwiązać ten problem. Jeśli chodzi o P. T. to chciałem zrealizować coś, czy każdy może się podzielić. Kiedy jednak boisz się zbyt bardzo, to nie będziesz grał, prawda?

Pomijając aspekt gatunku, w jakim Kojima osadzi swoją nową grę, to z całą pewnością przekroczy ona kolejne granice i zaskoczy fanów twórcy.

Nie tworzę gier dla zarobku. Nie trzymam się sztywno konkretnego gatunku. Chcę tworzyć coś, co będzie stanowiło jakiś początek. Chcę robić coś, czego jeszcze nie ma i przekraczać kolejne granice w poszczególnych elementach.

Jeżeli chodzi o horrory, to nie chcę stworzyć produkcji, jakich już sporo na rynku. Chcę w niej zawrzeć coś nowego, czego nikt inny nie pokazał. To moje marzenie oraz nadzieja. 

Jak sądzicie, czy Hideo jest w stanie stworzyć grę równie sugestywną i przerażającą, jak wspomniane PT

Tagi: hideo kojima P.T.