Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.10.2019 13:35
Death Stranding PC
1852V

Death Stranding oficjalnie zmierza na PC. Hideo Kojima potwierdza wstępną datę premiery

Od dawna wiedzieliśmy, że Death Stranding nie będzie dostępny wyłącznie na PlayStation 4, ale teraz otrzymaliśmy oficjalną wiadomość. Hideo Kojima wspomniał nawet o wstępnej dacie premiery. Gracze na drugiej platformie zagrają w przyszłym roku.

Death Stranding oficjalnie nie jest już produkcją przygotowywaną wyłącznie na PlayStation 4. Gra trafi na sprzęt Sony już 8 listopada, ale w przyszłym roku z historią zapoznają się gracze na kolejnej platformie.

Death Stranding na PC

Kojima Productions właśnie ogłosiło – Death Stranding na początku lata 2020 roku zawędruje na PC! Sytuacja jest interesująca, ponieważ Kojima z ekipą muszą już teraz opracowywać nową wersje, która trafi na rynek w przeciągu następnych miesięcy.

Jak widać Hideo chce zapewnić swoją przygodę szerokiej publiczności jeszcze przed premierą PlayStation 5 i jest to bez wątpienia znamienne. Już wcześniej Mark Cerny zasugerował, że Death Stranding będzie dostępne także na PS5.

Teraz pozostaje tylko czekać – 1 listopada przeczytacie naszą recenzję, 8 listopada przygodę rozpoczną gracze na PS4, a w przyszłym roku odbędzie się premiera na PC. Nie będę specjalnie zaskoczony, jak Sony w okolicach debiutu PS5 zapowie kolejne wydanie.

Warto na zakończenie wspomnieć – gdy Hideo Kojima podpisał umowę z Sony na stworzenie Death Stranding, Japończyk informował o stworzeniu dodatkowej wersji. Długo musieliśmy czekać na konkrety, ale jak widać: plany nie zostały zmienione.

Death Stranding na PC od 505 Games

Za wydanie Death Stranding na PC nie będzie odpowiadać Sony. To 505 Games wyda grę na nową platformę – tak sytuacje skomentował współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Raffi Galante:

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani i zaszczyceni, że możemy współpracować z niezwykle utalentowanym zespołem Kojima Productions i udostępnić Death Stranding zainteresowanym z całego świata. Death Stranding przeprowadzi graczy przez całkowicie oryginalne doświadczenie, które zachwyci posiadaczy PC z całego globu.”

Warto także przeczytać:

Źródło: Twitter

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment