Iza Łęcka Iza Łęcka 01.11.2019 10:06
disco elysium bohaterowie
525V

Disco Elysium zawita na PS4 i Xbox One. Deweloperzy skorzystają z sukcesu gry

Po niezwykle dobrym starcie najnowszej produkcji od estońskiego studia ZA/UM, deweloperzy rozpoczęli już kolejny etap prac - dostarczenie tytułu jak największej liczbie graczy. Możemy liczyć na przeniesienie gry na konsole.

Disco Elysium przenosi nas do nadmorskiej mieściny Revachol, łącząc elementy fantasy z retrofuturystyczną stylistyką. Jako lichy policjant będący na skraju osobistego upadku przejmujemy sprawę, która może zaważyć nie tylko na naszym osobistym losie, ale i odkupieniu pewnych niecnych czynów. W tytule praktycznie całkowicie skupimy się na dialogu i kolejnych umiejętnościach, bowiem elementy walki nie są aż tak kluczowe – liczy się mocna historia.

Produkcja pochodząca od ZA/UM na komputerach osobistych swoją premierę zaliczyła 15 października. Wyśmienite recenzje i niezwykle dobry odbiór przez graczy (średnia ocena na poziomie 91%) nie może zostać zmarnowana – twórcy zamierzają przenieść RPG-a na konsole.

Jak potwierdził główny projektant, Robert Kurvitz, Disco Elysium wyląduje na PlayStation 4 i Xboksie One w przyszłym roku. Ekipa ZA/UM jest niezwykle pozytywnie nastawiona względem realizacji portu:

"W przyszłym roku przeniesiemy go na PlayStation i Xboksa. Musimy być bardzo praktyczni w tym zakresie. Nie chcemy wynajmować firmy portingowej. Uważamy, że naprawdę bardzo wygodnie będzie grać na konsoli, ponieważ nie trzeba przechodzić przez minutową taktykę i używać myszy. Gra jest ona bardzo narracyjna w swej naturze."

Oprócz tego trwają prace nad tłumaczeniami gry na inne języki - autorzy planują przygotować lokalizacje dla chińskich graczy oraz zamieszkujących niektóre kraje europejskie.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.escapistmagazine.com/v2/disco-elysium-dev-confirms-playstation-4-xbox-one-ports-for-next-year

Tagi: Disco Elysium playstation 4 xbox one ZA/UM