Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.10.2019 20:41
NVIDIA Shield TV
930V

NVIDIA SHIELD TV Pro oficjalnie. Znamy szczegóły nowego urządzenia

Firma NVIDIA zaprezentowała wszystkie szczegóły SHIELD TV Pro. Potężniejsza wersja urządzenia trafiła do sprzedaży i klienci mogą liczyć na większą moc oraz wsparcie dla nowoczesnych standardów. Korporacja odświeżyła także podstawowy model.

Już kilka dni temu pojawił się przeciek dotyczące nowego urządzenia firmy NVIDIA, ale dzisiaj możemy już przedstawić wszystkie konkrety. Właśnie ujawniono dwa nowe modele (SHIELD TV oraz SHIELD TV Pro), które poprawią wrażenia wizualne oraz dźwiękowe wszystkich klientów.

Sprzęty zostały wyposażone w nowy procesor Tegra X1+, który zapewnia nawet o 25 procent wyższą wydajność niż jego poprzednik i wspiera wyświetlanie obrazu w formacie Dolby Vision oraz doskonały dźwięk w standardzie Dolby Atmos. Firma korzysta także ze sztucznej inteligencji, która zwiększania jakości strumieni wideo z rozdzielczości HD do 4K.

Jeff Fisher, wiceprezes działu PC w firmie NVIDIA, zapowiedział maszyny następującymi słowami:

„Nowe modele stanowią duży krok naprzód dla całej rodziny SHIELD, która konsekwentnie od pięciu lat wprowadza na salony przełomowe innowacje”, powiedział Jeff Fisher, wiceprezes działu PC w firmie NVIDIA. „Zapewniają bezsprzecznie najlepszą w swojej klasie rozrywkę, wspieraną przez Dolby Atmos, Dolby Vision i nasze przełomowe rozwiązania w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do poprawy jakości odtwarzania strumieniowego obrazu.”

Inżynierowie zdecydowali się na odświeżenie wyglądu podstawowej wersji (teraz SHIELD TV oferuje kompaktową obudowę), ale rozszerzona edycja posiada lekko zmieniony wygląd względem poprzednika.

„Urządzenie SHIELD TV posiada wyjątkowo smukłą i kompaktową obudowę, która powoduje, że całkowicie wtapia się w salonowe centrum rozrywki. Jest wyposażone w port Gigabit Ethernet, dwuzakresowe Wi-Fi oraz gniazdo rozszerzenia pamięci masowej microSD.

SHIELD TV Pro natomiast przenosi rozrywkę na wyższy poziom dla najbardziej wymagających użytkowników. Opiera się na eleganckim wzornictwie znanym z poprzedniej generacji urządzenia i jest wyposażony w większą pamięć operacyjną oraz pamięcią na dane, a także dwa porty USB do obsługi serwera multimediów Plex oraz podłączania dysków twardych o dużej pojemności lub innych urządzeń USB.”

NVIDIA SHIELD TV Pro oficjalnie 1

Klienci mogą liczyć na całkowicie nowy pilot zasilany bateriami AAAA, który posiada podświetlane przyciski aktywowane ruchem, wbudowane lokalizator oraz mikrofon do wyszukiwania głosowego.

Shalini Govil-Pai, dyrektor ds. zarządzania produktami dla systemu Android TV w Google, wspomniał o atutach nowych sprzętów:

„NVIDIA nieustannie przesuwa granice korzystania z mediów i rozrywki w domu”, powiedziała Shalini Govil-Pai, dyrektor ds. zarządzania produktami dla systemu Android TV w Google. „Dzięki połączeniu Dolby Vision i Dolby Atmos z systemem Android TV użytkownicy nowych odtwarzaczy multimedialnych SHIELD TV uzyskują wyjątkowe możliwości, które reprezentują bogatą zawartość i możliwości naszej platformy.”

Cena SHIELD TV z pilotem wynosi 749 zł, a urządzenie SHIELD TV Pro z pilotem, 3 GB pamięci i 16 GB pamięci masowej kosztuje 999 zł.

NVIDIA SHIELD TV Pro oficjalnie 2

NVIDIA SHIELD TV Pro oficjalnie 3

Warto również sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: nvidia NVIDIA Shield NVIDIA Shield TV NVIDIA Shield TV Pro