Tytus Stobiński Tytus Stobiński 04.10.2019 13:42
Ghostrunner
588V

Ghostrunner ze wsparciem dla technologii Nvidia RTX

Ghostrunner to produkcja rodzimego studia One More Level, której otoczka sprawiła, że tytuł zaczał być porównywany do Cyberpunka 2077. 

Jak jednak zapewniali ostatnio w wywiadzie twórcy gry, Ghostrunner to zdecydowanie bardziej kameralna gra dla hardcore'owców, więc obie produkcje nie mogą stanowić dla siebie konkurencji, nawet jeśli łączy je cyberpunkowy klimat w jakim się obracają. To jednak nie jedyny aspekt, jaki będzie wspólnym mianownikiem tytułów od developerów z Krakowa i Warszawy.

Dowiedzieliśmy się bowiem, że Ghostrunner otrzyma wsparcie dla raczkującej technologii Nvidia RTX. Jak twierdzą sami twórcy, zaimplementowanie jej nie było niczym trudnym, pomimo tego, że nad grą pracuje zaledwie kilkadziesiąt osób. A jeżeli nie kojarzycie produkcji One More Level to spieszę z wyjaśnieniami - skupia się ona na wymagającej walce bronią białą, gdzie jeden cios zabija oraz łączy to parkourową otoczką rodem z serii Mirrors Edge. Cała historia została osadzona w mrocznym mieście pełnym neonów i klimatu neo-noir.

Gra powstaje w oparciu o najnowszą wersję Unreal Engine i ukaże się na początku sierpnia przyszłego roku.

Warto również przeczytać:

Tagi: Ghostrunner Kalypso Media One More Level