Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.10.2019 14:57
PS5
9944V

PS5 już nie jest "najszybszą konsolą świata". Sony woli dmuchać na zimne

PS5 miało być "najszybszą konsola na świecie" wg ogłoszenia Sony, które pojawiło się w Sieci. To dosyć buńczuczna prognoza, którą japońska firma zdecydowała się zmodyfikować.

Kilka dni temu Sony zamieściło ogłoszenie, w którym określiło swojego nadciągającego next-gena jako "najszybszą konsolę świata". Chodziło wtedy o anons dotyczący stanowiska menedżera ds. inżynierii. Sony określiło w ogłoszeniu PlayStation 5 jako "najszybszą konsolę świata".

Temat został szybko podchwycony przez główne serwisy branżowe i zaskutkowało to... zmianą treści ogłoszenia. Sony najwyraźniej woli dmuchać na zimne, bo nie wie tak naprawdę , jaką specyfikację zaproponuje finalnie Microsoft w Xbox Scarlett. Może się przecież okazać, że PS5 wcale nie będzie najszybszym hardwarem do grania, tylko że - tak jak w przypadku PS4 Pro - będzie dosyć wyraźnie odstępować od produktu giganta z Redmond.

Ostatecznie z ogłoszenia w ogóle usunięto tekst o PS5 i "szybkości", zastępując go następującym wyrażeniem: "twoim zadaniem będzie zarządzanie systemami dystrybucji, które zasilają ponad 100 mln konsol PS4".

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.techradar.com/news/sony-backtracks-on-ps5-worlds-fastest-console-claim-as-competition-looms

Tagi: PS5 Sony