Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 26.10.2019 11:50
Składany telefon od TCL
1295V

Składany telefon z trzema ekranami! Firma TCL prezentuje wyjątkowo dziwny projekt

Zdaje się, że składane modele telefonów to moda, która już niedługo powszechnie zawładnie rynkiem. Chińskie TCL, chcąc być o krok przed wszystkimi, pokazała prototyp smartfona z trzema ekranami!

Wygląda na to, że dla niektórych to, co osiągnięto w przypadku Huawei'a Mate X oraz Samsunga Galaxy Fold, znaczy wciąż za mało. Choć smartfony składane wpół nie zdążyły jeszcze rozpowszechnić się w branży, to już teraz niektórzy chcą iść kilka kroków dalej. 

Przykładem takiego działania niech będzie prototyp, który zaprezentował chiński koncern TCL. Przedstawiono urządzenie z trzema ekranami, które zgina się w dwóch miejscach i w obu kierunkach. W związki z liczbą ekranów, po rozłożeniu jeden wspólny osiągnie wielkość aż 10 cali, więc śmiało można mówić o hybrydzie telefonu z tabletem. 

Specyfikacja pozostaje tajemnicą, a z kwestii technicznych, prócz wielkości ekranu, wiemy też, iż ma on posiadać 4 kamerki z tyłu, jedną z przodu oraz nowoczesny port USB-C. Dziennikarze, którzy brali udział w pokazie urządzenia (wyłączonego, co warto podkreślić), zwrócili uwagę na fakt, iż nie posiada ono złącza jack dla słuchawek. Nie wiadomo, czy zostanie rozwiązane to w toku prac nad urządzeniem. 

Informację warto potraktować jako swoistą ciekawostkę, albowiem nieprędko doczekamy się premiery urządzenia, a i nie ma pewności, że pozostanie ono w przedstawionej formie do rzeczonego debiutu. Na ten moment składane smartfony to wciąż odległa przyszłość, jeśli mówimy o kontekście powszechności ich użytkowania. Ceny zaczynają się bowiem od około 10 tysięcy złotych

Sprawdźcie sami poniżej, jak się prezentuje i dajcie znać, co myślicie. Przyszłość, czy raczej spore przegięcie

TCL smartfon

Więcej o smartfonach przeczytasz na naszej stronie:

Źródło: https://www.cnet.com/pictures/tcls-prototype-phone-folds-in-thirds/18/

Tagi: smartfon tablet tcl trzy ekrany