Iza Łęcka Iza Łęcka 24.10.2019 13:00
Huawei Mate X
916V

Huawei Mate X trafi do sprzedaży. Cena nie zachęca

Huawei już wkrótce udostępni klientom Huawei Mate X. Składany smartfon przeszedł dodatkowe testy i jest gotowy do wylądowania w łapach pierwszych klientów. Problemem jednak okazuje się cena, która sprawi że sprzęt trafi do nielicznych.

Huawei Mate X to kolejny składany smartfon, który trafi do oficjalnej sprzedaży. Premiera w Chinach odbędzie się 15 listopada, a klienci muszą przygotować 2400 dolarów. Biorąc pod uwagę aktualny przelicznik, klient musiałby zapłacić 9216 zł, ale jeśli urządzenie trafi na Zachód, zainteresowani będą musieli przygotować najpewniej nawet 10000 zł. Wyceniony na 2000 dolarów Samsung Galaxy Fold jest w Polsce dostępny za 9000 zł.

Nie możemy jednak mieć pewności, że Huawei Mate X w ogóle będzie dostępny w Polsce. Jak wiadomo chiński producent nadal ma problemy z dostępem do Androida, więc aktualnie składany cudak nie ma dostępu między innymi do map Google, Gmaila oraz YouTube'a.

W tej sytuacji bardzo trudno jest wyobrazić sobie scenariusz, w którym Kowalski kupuje za 10000 zł smartfon bez dostępu do podstawowych aplikacji oraz funkcji, do których mógł być już przyzwyczajony. Podobno możliwa jest  instalacja programów na własną rękę, ale nie możemy mieć pewności, że wszystko będzie odpowiednio działać, a dodatkowym problemem nie okażą się wszystkie aktualizacje.

Huawei Mate X ma jednak zachęcać możliwościami. Główny ekran po rozłożeniu to 8-calowy OLED, po złożeniu otrzymujemy 6,6-cala + 6,38-cala. Urządzenie korzysta z procesora Kirin 980, modemu Barong 5000 i 8 GB pamięci RAM. Firma dorzuca do zestawu 512GB wbudowanej pamięci i akumulator o pojemności 4500 mAh.

Więcej o marce Huawei przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://wccftech.com/huawei-mate-x-to-launch-on-november-15th-in-china-for-2400/

Tagi: cena huawei Huawei Mate Huawei Mate X składany smartfon