Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2019 17:30
xiaomi 5g
794V

Xiaomi stawia na 5G. Ofensywa smartfonów w 2020 roku

Xiaomi nie prześpi rewolucji technologicznej. Już w przyszłym roku na rynku zadebiutuje cały zestaw nowych smartfonów i wszystkie będą wspierać 5G. Wiele na to wskazuje, że każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z potencjału sieci nowej generacji.

Polacy nadal nie mogą nawet marzyć o pełnym pokryciu kraju przez sieć komórkową następnej generacji. Mimo to nie możemy zapomnieć, że 5G trafia do kolejnych krajów i najwidoczniej zainteresowanie smartfonami wspierającymi tę technologię prezentuje odpowiedni poziom.

Lei Jun – dyrektor generalny Xiaomi – zapowiedział prawdziwą ofensywę. W 2020 roku ponad 10 smartfonów korporacji będzie współpracować ze standardem 5G i propozycja ma być dostępna w urządzeniach dla zróżnicowanych użytkowników: nie tylko w topowych modelach dla entuzjastów nowinek technicznych.

Producent ma zaproponować propozycję dla każdego – we wszystkich progach cenowych – by zapewnić 5G zainteresowanym. Zdaniem CEO Xiaomi, sprzęt z 4G od przyszłego roku będzie zaliczać systematyczny spadek sprzedaży, więc jego firma będzie już gotowa, by sprostać oczekiwaniom szerokiego grona odbiorców.

Sytuacja jest oczywiście jak najbardziej zrozumiała – Xiaomi chce walczyć z Huawei oraz pozostałymi firmami, które od przyszłego roku będą oferować propozycje z 5G. Trudno powiedzieć, jak pokrycie sieci będzie wyglądać w Polsce, ale przynajmniej na poziomie sprzętów – będziemy gotowi.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://wccftech.com/xiaomi-5g-ready-10-smartphone-models-2020/

Tagi: 5G smartfon Xiaomi xiaomi 5g