Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.10.2019 10:12
Huawei vs USA
523V

Huawei nie zaszkodziła wojna z USA. Chińska firma podaje rewelacyjne wyniki

Po tym jak rząd amerykański poszedł na wojnę z Huawei, wpisując korporację na tzw. czarną listę, można było się spodziewać poważnych finansowych konsekwencji dla chińskiego giganta. Nie widać ich jednak w najnowszych wynikach firmy.

Donald Trump ostatecznie zmienił zdanie w kwestii Huawei po tym, jak zauważono, jak bardzo negatywnie "ban" odbijał się na działalności amerykańskich firm, m.in. Intela, dostarczająca podzespoły dla chińskiej korporacji.

Ostatecznie w czerwcu ponownie zezwolono na sprzedaż produktów Huawei w USA. Wygląda jednak na to, że gigant z Państwa Środka poradziłby sobie na rynku nawet bez tego. Okazuje się, że w pierwszych trzech kwartałach tego roku przychód Huawei wyniósł 85 mld dolarów, co oznacza wzrost aż o 24,4% rok do roku. Marża zysku netto wyniosła natomiast w pierwszych trzech kwartałach 2019 r. 8,7%.

Duże znaczenie ma w tak wyraźnym polepszeniu wyników podpisywanie umów na wdrażanie sieci 5G na całym świecie. Huawei podpisał już ponad 60 strategicznych umów w tym zakresie, dostarczając ok. 400 tys. stacji 5G MIMO.

Świetnie poszło też Huawei w kategorii sprzedaży smartfonów. W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. globalne dostawy smartfonów zwiększyły się aż o 26% (do sklepów rozesłano 185 mln sztuk sprzętu). Silny wzrost firma notuje też w kategorii tabletów i innych akcesoriów/sprzętów.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/huawei-z-24-proc-wzrostem-przychodu-w-gore-sprzedaz-smartfonow

Tagi: Huawei smartfony usa