Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.10.2019 13:02
Huawei Mate
1044V

Huwaei Mate X mógł zostać przeprojektowany. Składany konkurent Galaxy Fold na nieoficjalnym unboxingu

Huwaei Mate X, stanowiący bezpośrednią konkurencję dla Samsung Galaxy Fold, miał trafić na rynek już w czerwcu. Jak wiadomo chiński gigant opóźnił jednak premierę.

Huawei przełożyło czerwcową premierę Mate X, czyli swojego pierwszego składanego smartfona. Wg oficjalnego komunikatu korporacja chciała się "upewnić, że klienci otrzymają idealnie działający sprzęt". Możliwe, że w ramach tego upewniania zdecydowano się na drobne przeprojektowanie Mate X.

Na realizację takiego scenariusza wskazuje filmik z rzekomym unboxingiem Mate X, który pojawił się na youtubowym koncie niejakiego Kim Ph Liawa. Sprzęt możemy tu zobaczyć z nowym przyciskiem, służącym do "odblokowywania" składanego sprzętu.

Jeśli to prawdziwy materiał, to zapewne do premiery Mate X na rynkach zachodnich dojdzie już pod koniec listopada lub w grudniu 2019 r. Wg informatorów znanego w Państwie Środka portalu CNbeta premiera w Chinach ma się odbyć już pod koniec października. Czekamy teraz na oficjalny komunikat od Huwaei.

Miejmy nadzieję, że Huawei udało się uniknąć problemów znanych z Galaxy Fold. Smartfon Samsunga jest bowiem bardzo podatny na uszkodzenia.

Źródło: https://www.cnbeta.com/articles/tech/898735.htm

Tagi: Huawei Huawei Mate smartfony