Iza Łęcka Iza Łęcka 17.10.2019 08:08
Blizzard BAN Hearthstone
1881V

Blizzard nie oszczędza kolejnych graczy Hearthstone'a za wyrażanie wsparcia dla Hongkongu

Korporacja odpowiedzialna za takie marki jak WarCraft, Diablo oraz StarCraft wyraźnie nie uczy się na błędach. Blizzard zdecydował się na usunięcie z oficjalnych rozgrywek kolejnych graczy, którzy poparli protestujących w Hongkongu.

Spór pomiędzy Blizzardem a Blitzchungiem został w końcu załagodzony, ale najwidoczniej firma chce równo traktować wszystkich graczy, którzy wyrażają swoje poglądy podczas oficjalnych rozgrywek. Trójka zawodników akademickiego zespołu Hearthstone otrzymała sześciomiesięczny zakaz gry za pokazanie podczas transmisji baneru z napisem „Free Hong Kong, Boycott Blizz”.

Korporacja wysłała wiadomość do trójki graczy (Casey Chambers, Corwin Dark oraz Tjammer) informując ich, że nie mogą przez następne pół roku brać udziału w zmaganiach karcianki. Zawodnicy naruszyli oficjalne przepisy „angażowania się w zachowania zakłócające oficjalne transmisje”.

Casey Chambers podkreślił na Twitterze, że „z radością ogłasza” ban dla swojego zespołu i pomimo opóźnienia docenia równe traktowanie dla wszystkich zawodników:

Usunięcie z rozgrywek kolejnych graczy tylko potwierdza zasady firmy - Blizzard konsekwentnie neguje wszelkie zachowania, które wplatają w zmagania Hearthstone'a elementy politycznych walk. Chociaż praktyki wśród społeczności nadal mogą być utożsamiane ze wsparciem chińskiej propagandy, wpisują się one w wydane wcześniej oświadczenie w sprawie Blitzchunga.

Warto również przeczytać:

Źródło: https://wccftech.com/blizzard-hearthstone-hong-kong-more-bans/

Tagi: ban Blizzard Entertainment chiny Hearthstone Hongkong zakaz