Iza Łęcka Iza Łęcka 16.10.2019 07:41
League of Legneds LOL
1124V

Twórcy League of Legends ujawnili: bijatykę, shooter, karciankę, menadżer, serial animowany i dokumenty

Riot Games w 2018 roku było studiem, które oficjalnie rozwijało wyłącznie League of Legends, jednak w nocy firma udowodniła, że literka „S” w nazwie studia nie jest przypadkowa. Deweloperzy zaprezentowali szereg nowych projektów.

W nocy odbyła się specjalna transmisja Riot Games, na której ogłoszone zostało znaczące rozbudowanie uniwersum. Deweloperzy zaprezentowali szereg produkcji, tym samym potwierdzając nowe tytuły – część z nich wciąż znajduje się w bardzo wczesnej fazie projektowania.

Projekt A – strzelanka od twórców League of Legends

„Projekt A” to sieciowy, oparty na walce PVP shooter przygotowany dla komputerów osobistych. Akcja rozgrywa się na Ziemi w przyszłości i oferuje zestaw bohaterów – każdy posiada własne, unikalne zdolności. Tytuł znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, a wszelkie szczegóły zostaną ujawnione w 2020 roku.

Projekt L – bijatyka od twórców LOL-a

O tym tytule mogliście już czytać w pierwszych przeciekach, a nawet otrzymaliśmy wstępną zapowiedź na turnieju EVO. Riot Games opracowuje bijatykę w uniwersum League of Legends i... Tutaj niestety kończą się szczegóły. Podobnie jak shooter, bijatyka potrzebuje znacznie więcej czasu.

LOL Projekt F

Projekt F – Diablo od Riotu?

Jeśli poprzednie informacje były niewystarczające, to Projekt F jest w zasadzie wspomnieniem. Riot Games rozwija także „tajemniczą grę”, która otrzymała sekundowy przerywnik – w Sieci nie brakuje opinii, według których szykuje się action RPG z bohaterami League of Legends, który ma przypominać Diablo.

Legends of Runeterra – nowa karcianka

W końcu konkrety! Legends of Runeterra to karcianka zawierająca postacie i elementy z League of Legends. Twórcy już teraz potwierdzili możliwość zdobycia kart na wiele sposobów (opcje darmowe i płatne). Produkcja najwidoczniej ma szansę zadebiutować w niedalekiej przyszłości, bo niektórzy szczęśliwcy już grali w LoR-a.

Zainteresowani już teraz mogą wyrazić chęć rozgrywki.

Arcane – serial animowany

Mało Wam projektów w uniwersum League of Legends? Teraz czas przyszedł na animację. Arcane to serial animowany opracowywany przez Riot Games. Akcja ma skupić się na dwóch ikonicznych bohaterach z LOL-a – premiera odbędzie się pewnie dopiero w 2020 roku. Co ciekawe i warte uwagi, deweloperzy od dawna opracowują własne animacje, którymi prezentują nowych bohaterów.

LOL menadżer

League of Legends Esports Manager – będziemy zarządzać

Od pewnego czasu gracze mogą zapoznać się z licznymi menadżerami esportu, a Riot postanowił nie pozostać w tyle i stworzył własny. League of Legends Esports Manager pozwoli zarządzać prawdziwymi zespołami z LOL-a oraz dołączać do swojej formacji prawdziwych graczy. Sytuacja jest o tyle interesująca, że produkcja ma być „żywym menadżerem”, a esportowe zespoły będą otrzymywać pieniądze za udzielenie licencji na swoją nazwę i najpewniej wizerunek zawodników.

League of Legends Origins – zdradzi ciekawostki

League of Legends ma fanów na całym świecie, którzy teraz otrzymają szansę zobaczenia pełnowymiarowej serii dokumentów przedstawiających informacje ze świata gry, jeszcze dogłębniej zgłębiając uniwersum. Czegoś Wam jeszcze brakuje? Powstał nawet film dokumentalny nominowanej do Oscara Leslie Iwerks. Produkcja koncentruje się na rozwoju League of Legends jako gry i będzie przedstawiać również jej społeczność. Premiera odbyła się na Netflix (jest w Polsce!) i w innych streamingowych platformach.

Jak widać większość projektów znajduje się we wczesnej fazie projektowania, ale możemy mieć pewność, że w kolejnych latach będziemy często słyszeć o nowych tworach produkowanych przez Riot Games.

Warto sprawdzić na naszym portalu:

Tagi: League of Legends riot Riot Games