Tytus Stobiński Tytus Stobiński 18.10.2019 14:35
Jesse Faden
770V

Control z kolejnymi problemami. Łatka 1.04 dodaje DRM, usuwa możliwość grania offline i robi jeszcze więcej

Wczoraj Bartosz pisał Wam o kolejnej łatce do najnowszej produkcji studia Remedy, która dodała między innymi tryb fotograficzny.

Niestety, twórcy nie wspomnieli, że prócz tego, aktualizacja zmienia nieco zasady, na jakich gra funkcjonowała w wersji na komputery osobiste. Jak się bowiem dość szybko okazało, instalacja nowego patcha powoduje dodanie nielubianego przez graczy DRM-a przez co, zmusza fanów do grania w trybie online oraz przy pomocy klienta Epic Games Store. 

Żeby tego było mało, łatka była nawet w stanie popsuć kompatybilność gry z padem Steam Controller. Jeżeli więc zależy Wam na odpalaniu tytułu w każdej chwili i możliwości kontynuowania przygód Jesse Faden bez konieczności bycia podpiętym do sieci, to lepiej nie aktualizujcie gry. Wtedy jednak, nie będziecie w stanie skorzystać z opcji, jakie oferuje wspomniany tryb foto. 

Wybór jednak należy do Was, moim zdaniem znacznie łatwiej żyć bez posiadania trybu do robienia zdjęć, niż z wymogiem grania w połączeniu z internetem. Jest to dziwne posunięcie tak doświadczonego developera, bowiem Control pojawiło się na rynku w wersji bez DRM i z tego też względu jej piracka wersja od 27 sierpnia krąży po sieci. Obecne dodanie zabezpieczeń twórcom już w niczym specjalnie nie pomoże. Czekamy na odpowiedź Remedy Entertainment.

Warto także przeczytać na naszym portalu:

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment