Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 19.10.2019 09:10
Star Wars Jedi: Upadły zakon lokacje
1029V

Star Wars Jedi: Upadły zakon. Gracze znajdą mieszankę nowych i klasycznych lokacji

Najnowsza gra traktująca o uniwersum Gwiezdnych Wojen zadebiutuje już za mniej niż miesiąc. Wygląda na to, że w grze czekają na nas miejsca dobrze znane oraz takie, które zostały wykreowane od podszewki. 

Star Wars Jedi: Upadły zakon jest już za rogiem. Po długich miesiącach wyczekiwań, pozostały już mniej niż 4 tygodnie. Wczoraj do Internetu trafiła informacja, która mówiła, iż gra jest już w złocie, a więc Respawn Entertainment gotowe jest na jej premierę. 

Dziś, przy okazji wywiadu z VG24/7, poznaliśmy ciekawe szczegóły odnośnie do lokacji, które twórcy oddadzą w nasze ręce wraz z grą. W rozmowie ze wspomnianym serwisem udział wzięli Aaron Contreras (reżyser projektu) oraz Jeff Magers (projektant). Zapytani o to, jak poradzili sobie z ogromną liczbą miejsc, które występowały w uniwersum, odpowiedzieli dość wymownie:

Budowanie tych planet wymagało ogromnej współpracy i zaangażowania od całego zespołu - od prac konceptowych do narracyjnych, od projektowania poziomów, aż po projektowanie przeciwników. Naprawdę chcemy, aby gracze dostali zarówno te planety, które przedstawiane były w innych mediach, w różnych źródłach Star Wars, jak i takie zupełnie nowe. Oba rodzaje przyniosą  unikalne wyzwania, którym trzeba stawić czoła. 

Panowie odnieśli się także do różnic, które wynikały z konieczności tworzenia dwóch rodzajów lokacji:

Praca nad planetą, która już istnieje, wymaga spójności w związku z tym, co się na niej wcześniej działo. Ludzie mieli różne odczucia odnośnie do tego. Nieco inaczej było w przypadku nowych planet, bo pomimo wymogu tworzenia czegoś zupełnie świeżego, wciąż musieliśmy zachować autentyczność względem całego uniwersum. To była całkiem zabawna próba balansowania na granicy. 

Wiele wskazuje na to, że fani serii dostaną nie tylko zupełnie nowe miejsca z ogromnego świata Star Wars, ale także kultowe, pamiętne lokacje. Pozostaje czekać, choć to już ostatnia prosta. Gra zadebiutuje już 15 listopada na PlayStation 4, Xbox One oraz PC!

Więcej o Gwiezdnych Wojnach przeczytasz na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/star-wars-jedi-fallen-order-has-mix-of-classic-and-original-locations

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon