Iza Łęcka Iza Łęcka 18.10.2019 07:00
Fallout 76 NPC
1074V

Fallout 76 bez ludzkich NPC do 2020 roku. Bethesda opóźnia oczekiwaną aktualizację Wastelanders

Wastelanders nie odmieni Fallout 76 w 2019 roku. Betheda opóźniła premierę wielkiej aktualizacji, zapowiada zmiany w sklepie, wkrótce uruchomi prywatne serwery i ma jeszcze w zanadrzu kolejne pomysły na następne miesiące. Twórcy walczą o sieciową produkcję.

Twórcy Fallout 76 ostatnie tygodnie skupiali się na rozszerzeniu Wastelanders, ale ten największy dodatek umożliwiający pojawienie się ludzkich NPC potrzebuje więcej czasu. Twórcy chcą dosłownie odmienić cały świat oferując największą aktualizację w historii gry, lecz projekt wymaga kilku dodatkowych miesięcy:

„W tym roku bardzo ciężko pracowaliśmy nad Falloutem 76, w tym nad naszą największą bezpłatną aktualizacją w historii, Wastelanders. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani tworzeniem Wastelanders, ale aby była to jak najlepsza i najbardziej dopracowana aktualizacja, potrzebować będziemy więcej czasu – w związku z tym przesuwamy premierę na I kwartał przyszłego roku. Wciąż oceniamy i zmieniamy różne funkcje, aby upewnić się, że nasza praca osiąga nasze i wasze standardy wysokiej jakości. Przepraszamy za to opóźnienie, ale zapewniamy, że warto jeszcze trochę poczekać.”

Studio na szczęście nie opóźniło premiery prywatnych serwerów. Już w przyszłym tygodniu wszyscy gracze otrzymają szansę stworzenia swoich światów i zaproszenia do nich znajomych – Bethesda podkreśla, że to właśnie ta funkcja była najbardziej wyczekiwaną przez graczy.

Fallout 76 przejdzie w kolejnych miesiącach sporo zmian: deweloperzy chcą wrzucić do Atomowego Sklepu następne przedmioty określone jako „naprawdę użyteczne”. Bethesda nie zdradza szczegółów, jednak pozwoli graczom kupować nie tylko przedmioty kosmetyczne – już pierwsze zestawy naprawcze zostały niekorzystnie odebrane przez społeczność, ale zdaniem deweloperów: jest to najpopularniejsza kategoria w sklepie.

Studio zdaje sobie sprawę, że dodając takie przedmioty, które można wykupić także za pieniądze (w sklepie jest opcja kupienia Atomów), musi przemyśleć każdy element w najdrobniejszych szczegółach, by nie wpłynąć na balans rozgrywek. W Fallout 76 pojawi się także przebudowany system wyzwań i nagród – przyszłoroczna aktualizacja sprawi, że mechanika będzie przejrzystsza, ciekawsza i bardziej znacząca.

„Oczywiście gracze mogą też kupować atomy, a więc musimy uważać, aby to, co dodajemy do sklepu, nie zaburzyło wyważenia rozgrywki. Naszym głównym celem jest uniknięcie sytuacji, w której gracze mogą wydawać pieniądze, aby zyskać przewagę albo pogorszyć zabawę innym graczom. Co więcej, chcemy aby systemy umożliwiające graczom zakup atomów czyniły grę lepszą dla całej reszty, nie tylko dla nich samych. Biorąc to pod uwagę, podejmujemy ostrożne decyzje odnośnie oferowanych przedmiotów, aby zabawa była fair dla wszystkich.”

Do końca roku Fallout 76 otrzyma jeszcze kilka aktualizacji, które wpłyną na rozgrywkę oraz wprowadzą wyczekiwane przez społeczność ulepszenia funkcji. Mimo wszystko najważniejsze nowości trafią do gry dopiero w 2020 roku.

„Mamy nadzieję, że dodatkowy czas na szlifowanie Wastelanders pozwoli nam dostarczyć wiele z tych poprawek jeszcze w tym roku. Wciąż pracujemy też nad nowymi wydarzeniami, systemem legendarnych graczy, publicznym serwerem testowym, konfiguracjami profitów i wieloma innymi elementami.”'

Więcej o grze Bethesdy przeczytacie na naszym serwisie:

Źródło: fallout.bethesda.net

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios fallout 76