Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.10.2019 20:27
Riddler
1451V

W The Batman nie zabraknie Człowieka-Zagadki. Dobry angaż złoczyńcy

Matt Reeves kompletuje obsadę do nowej serii filmów z Nietoperzem w roli głównej. W „The Batman” wystąpi Paul Dano, który wcieli się w Człowieka-Zagadkę. Angaż spotkał się z ciepłym przyjęciem branży.

Warner Bros. właśnie potwierdził bardzo dobrą wiadomość. Matt Reeves wybrał Człowieka-Zagadkę i w rolę złoczyńcy wcieli się Paul Dano – aktor w ostatnich latach wystąpił w między innymi „Looper”, „12 Years a Slave”, „Prisoners” oraz „Swiss Army Man”, a niedawno otrzymał nominację do nagrody Emmy za rolę w „Escape at Dannemora”. Dano wyreżyserował, współtworzył i wyprodukował uznany przez krytyków film „Wildlife”.

Wcześniej w The Riddler wcielili się Frank Gorshin oraz John Astin w serialu oraz Jim Carrey w filmie „Batman Forever”. Sytuacja jest interesująca, ponieważ Matt Reeves chce w pewien sposób odejść od komiksowego oryginału i postać grana przez Dano będzie nazywała się Edward Nashton – w poprzednich projektach spotkaliśmy Edwarda Nygmę.

Jak sytuacja wpłynie na wydarzenia? Przekonamy się już wkrótce, ale na pewno warto wspomnieć, że w filmie wystąpią także Robert Pattinson (Batman), Jeffrey Wright (Gordon) oraz Zoe Kravitz (Kobieta Kot). Dzisiaj potwierdzono także, że Jonah Hill, który był przymierzany do roli Pingwina lub Człowieka-Zagadki, nie doszedł do porozumienia z wytwórnią.

„The Batman” trafi do kin 25 czerwca 2021 roku.

Paul Dano Człowiek Zagadka The Batman

Na naszym serwisie polecamy również:

Źródło: https://deadline.com/2019/10/the-batman-paul-dano-villain-role-1202762697/

Tagi: film Matt Reeves paul dano the batman