Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.10.2019 13:49
Blizzcon 2019
2097V

Blizzard boi się wściekłych graczy. Odwołano wydarzenie Overwatch w Nowym Jorku. Co z BlizzCon 2019?

Wielu fanów bojkotuje Blizzard i produkcje tej firmy w związku z banem, który otrzymał jeden z graczy, który wyrażał się pochlebnie o protestach antyrządowych w Hongkongu.

Dziś premiera Overwatch na Switch, która miała być w wyjątkowy sposób świętowana w Nowym Jorku. Nie dojdzie jednak do oficjalnej celebracji premiery. Blizzard postanowił w związku ze wspomnianym we wstępie bojkotem odwołać specjalne wydarzenie, które miało się odbyć w Nowym Jorku, w Nintendo World Store. Blizzard odwołał event na 1 dzień przed jego rozpoczęciem - nie podając jednocześnie żadnego wytłumaczenia.

Wygląda na to, że firma przestraszyła się reakcji fanów po tym jak zawiesiła na 6 miesięcy konto Chunga Ng Waia, jednego z najlepszych graczy w Hearthstone. Wszystko w związku z tym, że młody człowiek wypowiedział się pochlebnie o protestach antyrządowych w Chinach. Blizzard najwyraźniej nie chce mieć kłopotów z dystrybucją w Państwie Środka i woli w ten sposób "dmuchać na zimne". Nawet jeśli takie działania mogą kojarzyć się z cenzurą i współpracą z chińską Partią Komunistyczną. Fani nie zamierzają jednak patrzeć na takie działania z założonymi rękami i organizują protesty.

Wiadomo, że obecnie organizacja Fight for the Future przygotowuje duże protesty przeciwko Blizzardowi. Organizacja chciałaby zablokować BlizzCon 2019, który ma się rozpocząć wg planu 1 listopada.

Warto sprawdzić:

Tagi: Blizzard blizzcon 2019 chiny