Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.10.2019 15:21
Blizzard Bohaterowie
2174V

Blizzard utrudnia usunięcie kont z Battle.netu. Firma reaguje na bojkot

Blizzard ma coraz większe problemy spowodowane zbanowaniem Blitzchunga za wyrażenie poparcia dla protestujących w Hongkongu. Teraz kolejni gracze chcą usuwać swoje konta z platformy Battle.net, ale znacząco utrudnia proces. Firma w dodatku przeprasza Chińczyków za zamieszanie.

Bojkot Blizzarda trwa w najlepsze, a ostatnie decyzje nie pomagają firmie w poprawieniu wizerunku wśród zagorzałych fanów. Nawet najwięksi miłośnicy korporacji mają dość i chcą wyrazić swoje niezadowolenie przez usunięcie kont na Battle.necie, ale... Zainteresowani mierzą się ze sporym wyzwaniem.

Według informacji graczy, Blizzard aktualnie utrudnia usunięcie konta przez zablokowanie wszystkich czterech form autoryzacji – jest to niezbędne do wymazania swoich danych z serwerów.

Jest to duży problem dla Blizzarda, jednak trzeba pamiętać, że aktualnie oglądamy sprawę z jednej strony. Według informacji przedstawionych na forum korporacji – problemy z usunięciem kont są wywołane przeciążeniem serwerów.

Firma ponadto generuje problem za problemem, ponieważ zamiast łagodzić sytuację, na chińskiej platformie Weibo pojawiły się oficjalne przeprosiny. Miejscowy oddział Blizzarda podkreślił, że będzie „strzec godności narodowej”:

„Wyrażamy nasze oburzenie i potępiamy wydarzenia z turnieju Hearthstone Asia-Pacific z zeszłego tygodnia. Stanowczo sprzeciwiamy się rozpowszechnianiu prywatnych poglądów politycznych. Gracze zaangażowani w tę sytuację zostali zbanowani, a współpraca z komentatorami zakończona. Jednocześnie, jak zawsze, będziemy zdecydowanie strzec godności narodowej.”

W dodatku nie możemy zapomnieć, że już na początku przyszłego miesiąca odbędzie się kolejny BlizzCon. Korporacja jest zmuszona do załagodzenia całej sytuacji – w innym wypadku fani mogą odwrócić się od deweloperów przed samym świętem. Podobno na imprezie ma pojawić się kilka ważnych ogłoszeń.

Warto również przeczytać:

Źródło: https://www.dailydot.com/parsec/blizzard-hong-kong/

Tagi: battle.net Blizzard bojkot