Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2019 19:54
PlayStation Now Sony
1110V

PS5 z pełnym wsparciem PlayStation Now. Firma nie skupia się na smartfonach

Japoński oddział PlayStation potwierdził pełne wsparcie PlayStation Now w PlayStation 5. Korporacja zintegruje urządzenie, które skorzysta z mocy chmury. Ostatnie ruchy korporacji są tego w zasadzie najlepszym potwierdzeniem.

Wszystkie ostatnie ruchy włodarzy PlayStation potwierdzają, że także PlayStation 5 będzie w pewien sposób połączone z chmurą. Najnowszy patent sugeruje nawet, że to kontroler będzie odpowiedzialny za odciążenie połączenia i zapewni przyjemniejszą rozgrywkę.

W temacie technologii wypowiedział się Yasuhiro Osaki – inżynier rozwijający infrastrukturę Sony od 2010 roku – który zaznaczył, że PS5 otrzyma pełne wsparcie PlayStation Now. Gracze w ten sposób zagrają w wybrane tytuły z katalogu PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation 2.

Osaki podkreślił, że jego firma chce teraz skupić się na usłudze oferując systematycznie nowe i ciekawe gry, ale pojawi się także limitowana oferta, z której skorzystamy przez pewien czas.

Niestety, Sony najwidoczniej nie zamierza podążyć drogą Microsoft oraz Google – PS Now nie otrzyma wsparcia na urządzeniach mobilnych, więc nie możemy liczyć, że zagramy w przykładowo God of War na ekranie smartfona.

Na naszym portalu również przeczytacie:

Źródło: https://www.dualshockers.com/ps-now-confirmed-on-ps5/

Tagi: playstation 5 playstation now ps now ps5 sony