Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.10.2019 09:49
Joker film
2487V

Joker nadal bije rekordy pomimo nie do końca przychylnych recenzji

Póki co producenci "Jokera" twierdzą, że nie mają planów na sequel filmu. Wyniki finansowe rzeczonego obrazu są jednak na tyle dobre, że wszystko wydaje się możliwe.

"Joker" znów bije rekordy zainteresowania. Analitycy prognozowali, że film w drugim tygodniu po premierze osiągnie "tylko" 40 mln dolarów. Rzeczywistość okazuje się jednak znacznie lepsza dla twórców tego obrazu. Film uzyskał w amerykańskim box office 55 milionów dolarów tylko w trakcie drugiego weekendu. To jeden z najlepszych wyników w historii i najlepszy jak dotąd drugi weekend w miesiącu październiku w dziejach amerykańskiego kina. Poprzedni rekord należał do "Grawitacji", której udało się w drugim tygodniu skasować 43 mln dolarów.

"Joker" cieszy się również ogromnym zainteresowaniem w innych państwach. Obraz w drugim tygodniu od premiery osiągnął zawrotny wynik 123,7 mln dolarów w 79 krajach. Summa summarum film wygenerował już wg szacunków 543 mln dolarów przy dosyć skromnym (w kategorii blockbusterów) budżecie, wynoszącym 55 mln dolarów. Filmowi udało się to zrobić pomimo nie do końca przychylnych recenzji. Pozytywną ocenę o filmie wydało tylko 68% krytyków, których recenzje figurują w serwisie Rottentomatoes. Zdecydowanie lepiej obraz oceniają widzowie - tutaj mamy do czynienia z aż 90% pozytywnych ocen.

Na drugim miejscu w USA uplasowała się w trakcie weekendu debiutująca animacja "Rodzina Addamsów" (30 mln dolarów). Kolejna nowość, czyli "Bliźniak" uzyskał 20 mln dolarów. Zdecydowanie gorszy debiut zaliczyło "Jexi" - film zarobił w USA 3,1 mln dolarów.

Warto sprawdzić:


Źródło: https://deadline.com/2019/10/gemini-man-will-smith-joker-addams-family-jexi-weekend-box-office-1202757855/

Tagi: film joker kino