Iza Łęcka Iza Łęcka 14.10.2019 07:00
Fornite koniec
8624V

Koniec Fortnite. Epic Games postawiło na niespotykane zakończenie sezonu

Od kilku dni zanosiło się na wielkie zmiany w Fortnite. Twórcy wczoraj wieczorem rozpoczęli spektakularną reakcję łańcuchową, przez którą gracze nie mogą cieszyć się najpopularniejszym Battle Royale. Świat został zniszczony, obecnie wszyscy czekają na nowy.

Epic Games od kilku dni zwiastowało „koniec świata” czyli koniec 10. sezonu zmagań. Nikt nie mógł jednak oczekiwać, że deweloperzy tak bezpośrednio podejdą do tematu, wysadzając znaną mapę i na kilka godzin blokując dostęp do rozgrywki – tylko ten producent mógł postawić na takie wydarzenie.

Koniec Fortnite... A może początek?

Po zakończeniu odliczania tajemniczego wydarzenia, gracze zobaczyli jak rakieta rozdziera niebo, by następnie pojawiły się kolejne szczeliny i następne rakiety. Jednocześnie coraz bliżej mapy znajdował się meteor, który został przyciągnięty przez jedną z wyrw, by w ostateczności na niebie pojawiła się jeszcze jedna rakieta – to ona uderzyła w ziemię, jej siła wyrzuciła graczy w powietrze, a wspomniany meteor trafił w końcu w planetę, tym samym powodując wytworzenie się czarnej dziury, która pochłonęła wszystko.

Wydarzenie miało miejsce kilka godzin temu, wymuszając na graczach oczekiwanie. Standardowa rozgrywka na serwerach nie jest dostępna, a deweloperzy kontynuują „koniec świata” - rozpoczął się stream, podczas którego sympatycy tytułu mogą dostrzec czarną dziurę, od czasu do czasu natomiast pojawiają się cyfry sugerujące nadejście 11. sezonu.

Fortnite 2? Kiedy nowy początek

Właśnie w taki – bądź co bądź spektakularny – sposób Epic Games rozpocznie Fortnite: Rozdział 2 lub jak sytuację okrzyknęła społeczność „Fortnite 2”. Sytuacja nie spodobała się wszystkim graczom, których rozgrywka została brutalnie przerwana, a teraz muszą patrzeć na pustkę. Tylko Epic Games mogło zdecydował się na takie „show”, by wkrótce rozpocząć zmagania na nowej mapie.

Możemy podejrzewać, że nowy Fortnite wystartuje do kilku godzin – nowe łatki zazwyczaj lądowały na serwerach około 11-13, w tym przypadku może więc być podobnie.

Więcej o tym tytule przeczytasz na naszym portalu:

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software