Tytus Stobiński Tytus Stobiński 07.10.2019 13:43
Fortnite
899V

Epic Games i kolejny pozew sądowy w drodze. Fortnite z premedytacją działa na młodych graczy uzależniająco?

To, że Fortnite jest jednym z fenomenów obecnie działających gier wieloosobowych, nie podlega żadnej wątpliwości. Pojawiają się jednak opinie, że cała popularność, jest spowodowana m in. celowym działaniem uzależniajacym gry.

Epic Games może powoli być przyzwyczajone do pozwów, jakich celem się regularnie staje. Wedle kanadyjskich prawników, amerykańska korporacja z pełną premedytacją zaimplementowała do swojej najpopularniejszej gry takie mechaniki, by ta działała silnie uzależniająco.

Wedle oskarżeń, developer ma również celowo ukrywać negatywne skutki długotrwałego grania w Fortnite. Największy zarzut stawiany jest jednak za sprawą potencjalnego uzależnienia od produkcji, a jak dobrze wiemy, ten problem zdrowotny został wpisany na listę chorób Światowej Organizacji Zdrowia.

Zespół prawników twierdzi również, że podczas projektowania Fortnite, Epic Games korzystało z pomocy psychologów, by tytuł ten, jak najmocniej wciągał młodych graczy. Oskarżycielom pomagają także rodzice dwójki niepełnoletnich potomków, którzy twierdzą, że popularna gra zrójnowała ich dzieciom życie i gdyby odpowiednia informacja, to nie pozwoliliby swoim pociechom bawić się przy jej pomocy. 

Należy jednak pamiętać, w licencji produkcji jest jasno zaznaczone, że konsument nie ma prawa pozywać developera. Prawnicy są jednak zdania, że istotniejszymi niż wewnętrzny regulamin firmy, są przepisy i ostrzeżenie, mające na celu ochronę zdrowia. Sami twórcy nie wydali żadnego oświadczenia związanego ze sprawą, ale możemy być pewni, że cała sytuacja nabierze rozpędu.

Warto również przeczytać:

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software