Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 13.10.2019 15:00
Daybreak games
387V

Daybreak Games z kolejnymi zwolnieniami. Kłopoty twórców H1Z1 i PlanetSide Arena

Twórcy H1Z1 i PlanetSide Arena zwalniają kolejne osoby - jest to już trzecia fala zwolnień. Powodem jest "patrzenie w przyszłość studia".

Przedwczoraj przeszła kolejna runda masowych zwolnień pracowników ze studia Daybreak Games - jak pamiętamy, w grudniu 2018 roku w studiu zwolniono ponad 60 pracowników, przez co amerykański zespół musiał zmierzyć się z ogromną falą krytyki w mediach. Okazuje się, że ekipa najprawdopodobniej znowu zostanie zalane negatywnymi tekstami w internecie, ponieważ dwa dni temu zwolniono kolejne osoby, na razie nie wiadomo ile dokładnie.

Amerykańskie studio odniosło się do masowych zwolnień, tłumacząc się, że chcą oni patrzyć w przyszłość i na pokładzie zespołu muszą zajść duże zmiany, aby odnieść w późniejszym czasie sukces. 

Podejmujemy kroki w celu usprawnienia naszej działalności i wspierania naszej długoterminowej wizji wydanych produkcji i rozwoju nowych gier. Obejmie to przekształcenie firmy w oddzielne zespoły, co pozwoli nam podkreślić ich wiedzę specjalistyczną, lepiej zaprezentować gry, nad którymi pracują, a ostatecznie zapewnić naszym graczom niezapomniane chwile z naszymi grami. Niestety niektórzy pracownicy zostali dotknięci tymi działaniami i robimy, co możemy, aby wesprzeć ich w tym trudnym czasie.

Na razie nie wiadomo, jak te zmiany wpłyną na H1Z1: Just SurvivePlanetSide Arena. Według mnie, Daybreak Games ma zamiar skupić się na nowych, niezapowiedzianych jeszcze tytułach.

Warto przeczytać:

Źródło: https://www.rockpapershotgun.com/2019/10/12/h1z1-developers-daybreak-layoff-yet-more-employees/

Tagi: Daybreak Game PlanetSide Arena