Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 08.12.2018 15:25
Twórcy H1Z1 - Daybreak Game Company, zwalniają pracowników
816V

Twórcy H1Z1 - Daybreak Game Company, zwalniają pracowników

Z biegiem czasu zainteresowanie H1Z1 spada. Daybreak Game Company dwoi się i troi, aby przyciągnąć nowych użytkowników i zatrzymać starych, lecz wszystko ma swoją cenę.

Daybreak Game Company to deweloper stojący za takimi produkcjami jak H1Z1, Planetside 2 czy EverQuest II.  W ostatnich dniach były prezes studia, John Smedley zaczął publikować tweety na temat warunków panujących u twórców H1Z1.

Twierdzi on, iż z Daybreak Game Cobpany zostało zwolnionych aż 70 osób. Były prezes najwyraźniej był związany z firmą, ponieważ w swoich wpisach nie krył emocji

To dobrzy ludzie, którzy będą pracować kolejne 10 lat, jeśli wszystko będzie dobrze zarządzane. 

Do cholery, jest grudzień, a Daybreak Game Company traktuje swoich pracowników w taki sposób.

Pojawiły się głosy, że zwolnienia dotyczyły tylko oddziału w teksańskim Austin i zostanie on zamknięty, co już zostało zdementowane. Przedstawiciele Daybreak Game Company wystosowali już oficjalne oświadczenie:

Nasze studio w Austin nie zostało zamknięte. Optymalizujemy naszą strukturę, aby zapewnić jak najlepszą pozycję dla dalszego rozwoju w nadchodzących latach.

Ten wysiłek zmusił nas do wprowadzenia pewnych zmian w organizacji i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć osoby, które zostały dotknięte bezpośrednio przez restrukturyzację.

Staramy się poprawić efektywność i dostosować zasoby, jednak pozostajemy skupieni na wspieraniu naszych istniejących gier i rozwijaniu naszych przyszłych tytułów.

Tagi: daybreak Daybreak Game daybreak game company Daybreak Games everquest H1Z1 h1z1: battle royale planetside 2 zwolnienia

Nie przegap