Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.10.2019 09:26
DZień próby
428V

Dzień próby. Powstaje prequel nagrodzonego Oscarem filmu z 2001 roku

Znakomity film "Training Day" ("Dzień próby") z 2001 roku, który ma na koncie jedną nagrodę Oscara, doczeka się prequela.

Świetny kryminał/dramat "Dzień próby", który debiutował w 2001 roku i został stworzony przez reżysera Antoine'a Fuqua, doczeka się prequela. Wg pierwszych informacji produkcją prequela "Dnia próby" zajmuje się Warner Bros. Scenariusz opracowuje Nick Yarborough. Nie znamy jeszcze reżysera nowego projektu.

Akcja w filmie będzie rozgrywać się 10 lat przed wydarzeniami znanymi z "Dnia próby". Scenariusz skupi się na Alonzie Harrisie, którego w "Training Day" grał Denzel Washington. Niestety nie wiemy jeszcze, czy w produkcji pojawią się ponownie takie sławy jak Ethan Hawke, Washington czy Snoop Dogg. Castingi do produkcji mają dopiero startować, więc musimy czekać na doniesienia w kolejnych miesiącach.

Nagrodę Oscara za występ w "Dniu próby" otrzymał w 2002 r. Denzel Washington. Nominację do nagrody dostał też towarzyszący mu Ethan Hawke, w kategorii aktora drugoplanowego.

Poniżej małe przypomnienie akcji z "Training Day".

Warto sprawdzić:

Źródło: https://collider.com/training-day-prequel-warner-bros/

Tagi: denzel washington dzień próby film prequel

Nie przegap