Iza Łęcka Iza Łęcka 11.10.2019 07:30
PS3 konsola
6574V

PS3 z przeróbką trafiło do sprzedaży. Japończyk trafi do więzienia

Pewien Japończyk postanowił dorobić się na sprzedaży zmodyfikowanych PS3. Sytuację szybko namierzyła policja, która wykryła spory proceder. Teraz facet odpowie za naruszenie japońskiego prawa.

W dzisiejszych czasach gry na aktualną generację można wyrwać w niskich kwotach, ale nawet wtedy znajdą się ludzie, którzy próbują zaoszczędzić korzystając z „modyfikacji”. Tadaaki Abe postanowił wykorzystać swoje umiejętności, „złamał” PlayStation 3, które następnie trafiło do sprzedaży. Urządzenie pozwalało kopiować na dysk konsoli zawartość płyty, by później gracz mógł włączać tytuły bez posiadania niezbędnego nośnika.

Sytuację bardzo szybko namierzyła japońska policja i zamknęła cały biznes. Facet zarobił 145 dolarów i teraz odpowie za naruszenie dwóch praw – naruszenie znaku towarowego i złamanie ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji (chroni prawa sprzedawców oryginalnych produktów). W dodatku funkcjonariusze przeszukali mieszkanie oskarżonego i znaleźli 40 konsol PlayStation 3. Aktualnie nie wiadomo, czy wszystkie urządzenia zostały przerobione, ale teraz sprawdzeniem sprzętu zajmie się specjalista.

Japończyk przybrał bardzo nietypową linię obrony – pracuje w niepełnym wymiarze godzin, nie ma pieniędzy, więc postanowił dorobić się na modyfikowaniu konsol. Trudno jednak liczyć, by japoński sąd uznał jego tłumaczenie za zasadne, bo jak wiadomo akurat w tym kraju bardzo poważnie i restrykcyjnie podchodzi się do tematu podobnego modyfikowania urządzeń.

Warto przeczytać na naszym portalu:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/10/10/japanese-man-arrested-selling-modded-ps3/

Tagi: japonia playstation 3 przeróbka ps3

Nie przegap