Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.10.2019 20:22
PlayStation Kontroler PS5
3040V

PS5 zostanie zaprezentowany w przyszłym roku. Japończycy podsumowują specyfikację

Sony oficjalnie zapowiedziało PlayStation 5, więc nawet osoby pracujące dla japońskiej korporacji mogą w końcu opowiedzieć o konsoli. W najnowszym numerze Famitsu znalazły się ciekawe informacje dotyczące urządzenia, a ważną wiadomość potwierdził Sam Parker.

Sony już wcześniej potwierdziło, że w przypadku nowej generacji wykorzysta podzespoły AMD, ale na witrynie Famitsu zostały przedstawione konkretniejsze informacje dotyczące elementów przygotowanych przez znanego producenta.

Japończycy oczywiście korzystają z niestandardowego układu AMD – CPU to 8 rdzeniowy (16 wątków) x86-64-AMD Ryzen „Zen2”, a GPU to silnik oparty na AMD Radeon RDNA (Radeon DNA). Konsola będzie zawierać „moduł przetwarzania dźwięku 3D”, by każdy gracz mógł dosłownie zanurzyć się w rozgrywce, a jednym z najważniejszych elementów będzie „bardzo szybki” dysk SSD – także w tym wypadku Sony stawia na sprzęt stworzony na zamówienie.

PlayStation 5 jest „zaprojektowany w celu osiągnięcia zgodności z tytułami z PlayStation 4” (o Wstecznej Kompatybilności pisaliśmy już wcześniej), a warto pamiętać, że PS5 zapewni wsparcie rozdzielczości 8K... Oczywiście nie możemy liczyć na tak ostrą jakość podczas rozgrywki, ale już pewnie znajdą się materiały wideo, które pozwolą nam doświadczyć czegoś nowego.

W sprawie urządzenia wypowiedział się także Sam Parker (deweloper operacyjny / specjalista IT), który potwierdził, że pełna prezentacja PS5 odbędzie się w przyszłym roku. W rezultacie jeśli nic się nie zmieni i firma nie zdecyduje się zaskoczyć nawet swoich pracowników, to nie możemy w tej sytuacji liczyć na pokaz konsoli na oczekiwanym od dawna PlayStation Experience (grudzień).

Warto przeczytać na naszym portalu:

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-confirmed-to-sport-8-cores-16-threads-cpu-full-reveal-coming-next-year/

Tagi: PlayStation 5 ps5 Sony

Nie przegap