Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.10.2019 17:45
Razer Raion
1072V

Razer Raion to nowy pad do bijatyk z możliwościami arcade sticków

Razer właśnie ujawnił nowy kontroler dla fanów bijatyk. Razer Raion ma zapewnić świetną rozgrywkę, ponieważ producent podczas jego projektowania wykorzystał technologię znaną z pełnowymiarowych arcade sticków.

Razer uśmiecha się dzisiaj do fanów bijatyk oferując Razer Raion. Jest to najnowszy, profesjonalny kontroler przygotowany z myślą o graczach walczących na PlayStation 4 i PC. Urządzenie zostało od podstaw zaprojektowane, by zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia.

Firma zdecydowała się na sześć przycisków funkcyjnych, 8-kierunkowy d-pad, tradycyjny triggery oraz bumpery L1/R1. Układ ma zapewnić przewagę podczas rozgrywki i sprawić, że w trakcie najbardziej zaciętych pojedynków, to my wyjdziemy z tych bitew jako zwycięzcy.

Inżynierowie skorzystali z rad profesjonalnych graczy, by stworzyć sprzęt spełniający oczekiwania wszystkich użytkowników:

„Razer Raion daje kontrolę i precyzję, których potrzebuję podczas grania w bijatyki. Znakomity komfort i responsywność, które zapewniają D-Pad oraz pozostałe przyciski pozwala mi w pełni skoncentrować się na grze i wykonywaniu kombosów” - Mark „MarkMan” Julio, członek Team Razer, specjalizujący się w bijatykach

W Razer Raion zastosowano sześć przycisków, których ułożenie jest inspirowane arcade stickami. Firma wykorzystuje w tym wypadku mechaniczne przełączniki (Yellow), które cechują się ultraszybką i precyzyjną aktywacją. Każdy klawisz ma wysoką żywotność: do 80 mln cykli uderzeń.

Drugim ważnym elementem jest 8-kierunkowy D-pad z przyciskami Mecha-Tactile – za jego pomocą wykonamy serię szybkich, precyzyjnych skośnych ruchów. Razer zapowiada, że „krzyżak” jest w tym wypadku „super-responsywny” i oferuje „połączenie miękkości dotyku i wyraźnego dotykowego sprzężenia zwrotnego”.

Razer Raion będzie dostępny za 109,99 euro. Tak prezentuje się jego cechy główne:

  • Układ 6 przycisków z przełącznikami mechanicznymi Razera
  • 8-kierunkowy Mecha-Tactile D-pad
  • Turniejowa blokada zbędnych podczas walki przycisków
  • Wtyczka audio 3.5mm
  • 3 m kabel z zaciskiem odciążającym
  • Podłączenie za pomocą kbala
  • Przybliżone wymiary: 173 mm (długość) / 103 mm (szerokość) / 58 mm (wysokość)
  • Przybliżona waga: 275g

Polecamy nasze recenzje: 

Źródło: Razer

Tagi: gamepad Razer Razer Raion