Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.10.2019 16:57
Captain Laserhawk A Blood Dragon Vibe
409V

Far Cry 3 Blood Dragon i Watch Dogs jako seriale. Ubisoft stawia na animacje

Ubisoft ma wielkie plany dotyczące swoich IP. Firma właśnie zapowiedziała trzy nowe produkcje, które mają trafić w gust bardzo szerokiego grona odbiorców. Firma stawia na seriale animowane i za jeden projekt odpowiada twórca Castlevanii od Netflix.

The Hollywood Reporter właśnie zapowiedział nowe animacje przygotowane na zlecenie Ubisoftu. Francuska korporacja chce rozwijać własne światy i zamierza oferować znanych bohaterów widzom w różnym wieku.

Najmłodsi zapoznają się z serią na podstawie gry Hungry Shark – jest to mobilny tytuł, w którym gracze wcielają się w żarłocznego rekina. Zadaniem śmiałków jest wypełnianie misji i eksploracja głębin.

Dla nieco starszych odbiorców zostanie przygotowany serial na podstawie świata Watch Dogs – będzie to jednak historia stworzona dla widzów w wieku 8-12 lat. Firma przedstawiła grafikę koncepcyjną, na której widzimy bohaterkę – łatwo dostrzec tutaj analogie do gry z hakerami w roli głównej.

Najciekawszym projektem jest jednak „Captain Laserhawk: A Blood Dragon Vibe”, którego twórca będzie czerpał garściami z Far Cry 3: Blood Dragon (jest to podstawa serialu), ale projekt będzie łączył różne IP francuskiej korporacji. Za „Kapitana” będzie odpowiadał Adi Shankar – autor „Castlevanii” od Netflix.

Ubisoft ma także w planach stworzenie animowanego serialu o branży gier. Helene Juguet, dyrektor zarządzający Ubisoft Film & Television, podkreśliła, że każdy pokaz ma inny cel i ma trafić do innych odbiorców.

Poniżej zobaczycie grafiki koncepcyjne z serii, kolejno: Rayman, Hungry Shark, Far Cry, Watch Dogs.

Ubisoft Rayman Serial 1
Rekiny Serial Ubisoft
Far Cry Serial Ubisoft Watch Dogs Serial Ubisoft

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/ubisoft-planning-animated-tv-adaptations-popular-game-franchises-1246162

Tagi: animacja serial Ubisoft

Nie przegap