Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2019 10:23
PS5 wsteczna
6506V

PS5 ma otrzymać „pełną” Wsteczną Kompatybilność. Sony chce zadbać o funkcję

Wsteczna Kompatybilność będzie jednym z głównych tematów następnej generacji. Sony potwierdziło, że PS5 pozwoli odpalić gry z PlayStation 4, ale wciąż nie otrzymaliśmy szczegółów oczekiwanej opcji. Okazuje się, że japońska korporacja wciąż bada teren i stara się zapewnić funkcję "w pełni".

W kwietniu Sony zaprezentowało pierwsze informacje o Wstecznej Kompatybilności dla PlayStation 5. Nadal czekamy na finalne szczegóły, ale nowa konsola została częściowo oparta na architekturze poprzedniej generacji, by deweloperzy bez problemu mogli zaproponować na PS5 gry z PlayStation 4.

Mimo to jak na razie nie otrzymaliśmy szczegółów, bo okazuje się, że Sony wciąż sprawdza, na co może sobie pozwolić. W najnowszym Famitsu pojawiło się oświadczenie japońskiej korporacji, w której podkreślono – aktualnie inżynierowie sprawdzają, czy „pełna” Wsteczna Kompatybilność może zostać osiągnięta:

„Dołożymy wszelkich starań, by zespół programistów mógł teraz zapewnić pełną kompatybilność. Weryfikujemy to. Prosimy zaczekać na dalsze informacje.”

Sony wciąż nie zdradza, czy gracze otrzymają dostęp do wszystkich gier z PlayStation 4 na PlayStation 5 oraz nie precyzuje szczegółów poprzednich generacji, ale korporacja nie może zaniedbać tej funkcji.

Microsoft już kilkukrotnie informował, że Xbox Scarlett będzie w pełni Wstecznie Kompatybilny, a najnowsza konsola odpali gry z Xboksa One, Xboksa 360 i pierwszego Xboksa. Gracze otrzymają dostęp do ogromnego katalogu tytułów, które będą „lepsze na next-genie”.

Warto przeczytać na naszym portalu:

Źródło: https://wccftech.com/sony-on-ps5-backward-compatibility/

Tagi: PlayStation 5 ps5 Sony wsteczna kompatybilność

Nie przegap