Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.10.2019 22:00
Xbox One kontroler
4425V

Xbox One z nowościami. Październikowa aktualizacja wprowadza oczekiwane funkcje

Microsoft potwierdził wszystkie szczegóły październikowej aktualizacji Xboksa One. Gracze otrzymają dostęp do między innymi ograniczania rozgrywki młodszym użytkownikom. Rodzice mogą teraz wybrać gry oraz aplikacje uruchamiane przez pociechy.

Gdy świat już marzy o nowej generacji, gracze szykują pieniądze, a deweloperzy przygotowują pierwsze gry, Microsoft nie zapomina o wydanych sprzętach. Xbox One otrzymał dzisiaj październikową aktualizację, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z kilku ciekawych funkcji.

Szczególnie dla rodziców posiadających w domach młodych graczy, ważną nowością będzie możliwość nałożenia limitów na rozgrywkę dla użytkowników Xboksa One oraz PC (Windows). Teraz możemy zdecydować, kiedy i w jakie tytuły mogą grać przedstawiciele naszej rodziny – zainteresowani stworzą nawet cały harmonogram z uwzględnieniem odblokowanych produkcji.

W Microsoft Store pojawiła się Lista Życzeń – gracze od dawna prosili o tę funkcję. Teraz możemy wrzucić wymarzony tytuł na zestawienie i w momencie promocji otrzymamy powiadomienie. Microsoft wciąż ulepsza Mixer i teraz podczas rozgrywki bezpośrednio na ekranie pojawią się informacje od widzów – dzięki temu nie będziemy zmuszeni do przeskakiwania pomiędzy okienkami.

Amerykanie wprowadzają także wcześniej zapowiedzianą funkcję związaną z Xbox Game Pass – firma zdaje sobie sprawę, że lista tytułów w usłudze wciąż rośnie i teraz pojawi się opcja „rekomendowania” gier, w które warto zagrać. Swoje polecenia wyślemy do znajomych, całych społeczności lub po prostu na stronę klubu.

Inżynierowie zajęli się także zakładką „ostatnio spotkanych graczy” (teraz natychmiast nawiążemy kontakt z przeciwnikami lub partnerami), zajęto się poprawą działalności systemu (firma dąży do wyeliminowania komunikatu „wymaga aktualizacji” podczas uruchamiania gry), a wśród aplikacji dostrzeżecie „Eventy”. Propozycja będzie nam przypominać o nowych sezonach w grach, kolejnych wydarzeniach lub promocjach.

Firma pracuje także nad poprawą tworzenia i dzielenia się screenami oraz fragmentami rozgrywek. Dodano kilka nowych opcji, ale nadal trwają prace (część nowości trafiła do wybrańców), więc w tym wypadku możemy liczyć na kolejne usprawnienia.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://majornelson.com/2019/10/08/october-2019-xbox-update-delivers-new-family-settings-features-wish-list-notifications-and-more/

Tagi: aktualizacja firmware pc windows Xbox xbox one