Iza Łęcka Iza Łęcka 07.10.2019 11:03
xbox vr
1269V

Xbox Scarlett z serią patentów. Mata VR, kontroler VR i stylus

Microsoft wciąż nie zdecydował się na wdrożenie oficjalnego wsparcia dla Xboksa One, ale najwidoczniej sprawdzane są wszelkie opcje pod kątem next-genów. W Sieci wylądowały szczegóły serii patentów korporacji z Redmond, które bezpośrednio odwołują się do wirtualnej rzeczywistości.

Jeszcze kilka lat temu Microsoft wspomniał o integracji wirtualnej rzeczywistości do Xboksa One, ale w pewnym momencie plany uległy całkowitej modyfikacji. Kwestia VR jednak nie została całkowicie wrzucona do szuflady - możemy mieć pewność, że firma wciąż pamięta o technologii, a nowe urządzenia mogą już zawitać na next-genie. Poniżej zobaczycie serię patentów przygotowywanych przez inżynierów z Microsoftu:

  • Mata VR
  • Kontroler ruchu
  • Stylus

Gracze mogą w przyszłości grać na specjalnej macie VR, która ma zostać podłączona do konsoli oraz kamery – można podejrzewać, że zadaniem urządzenia będzie bardzo dokładne określenie położenie gracza oraz jego ruchów.

Specjaliści z Redmond pracują także nad specjalnym kontrolerem, który pod względem budowy przypomina propozycje z Nintendo Wii. Gracz w jednej ręce trzyma kostkę (pada), a w drugiej może korzystać przykładowo z analoga. Firma wpadła także na pomysł integracji stylusa z konsolą. Sprzęt może otrzymać funkcje znane między innymi z Nintendo DS-a lub może zostać wykorzystany do urządzeń związanych z Project xCloud.

Nie możemy mieć pewności, że patenty zostaną zrealizowane i staną się nowymi sprzętami Microsoftu, ale korporacja nie traci czasu i próbuje zrealizować nowe pomysły, które mogą wpłynąć na doświadczenie graczy. Zobaczymy, czy którykolwiek z pomysłów zawita za jakiś czas w naszych domach...

Xbox VR patenty

Na naszym serwisie sprawdzicie również:

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-patents-vr-mat-motion-controller-and-stylus-xbox

Tagi: Microsoft vr wirtualna rzeczywistość Xbox Xbox Scarlett

Nie przegap