Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.10.2019 20:49
Call of Duty Rekordy
878V

Call of Duty: Mobile z lepszym wynikiem od PUBG-a, Fortnite i Apex Legends łącznie

Activision wrzuciło na rynek potwora, który zjada kolejne rekordy. Call of Duty: Mobile osiągnęło wybitny wynik, z którym nie mogą się mierzyć wszystkie największe dotychczasowe hity.

Call of Duty: Mobile notuje sukces za sukcesem i możemy mieć pewność jednego – Activision wrzuciło na rynek ogromny hit, który pod względem popularności mierzy się z największymi tytułami dostępnymi na wszystkich platformach.

Sensor Tower potwierdziło, że Call of Duty: Mobile w pierwszym tygodniu od premiery odnotowało już 100 mln pobrań. Dla porównania konkurencja osiągnęła w tym czasie swojego życia następujące wyniki:

  • PUBG – 26,3 mln
  • Apex Legends – 25 mln
  • Fortnite – 22,5 mln

Należy na pewno zwrócić uwagę, że nie możemy tutaj mówić o bezpośredniej konkurencji, ponieważ PUBG to nadal płatna produkcja (wersja Lite w tym tygodniu będzie dostępna za darmo), Apex Legends wciąż nie jest dostępny na urządzeniach mobilnych, a Fortnite na początku także nie było na smartfonach i tabletach, jednak trzeba to zaznaczyć – gra Activision osiągnęła lepszy rezultat od trzech wspomnianych przebojów.

Tak sytuację skomentował Randy Nelson, szef działu informacji mobilnych w Sensor Tower:

„Jest to zdecydowanie największa mobilna gra w historii, jeśli chodzi o bazę graczy, która została zbudowana w pierwszym tygodniu.”

Oczywiście Call of Duty: Mobile posiada największą liczbę unikalnych pobrań na całym świecie w dwóch sklepach: App Store i Google Play.

Warto również przeczytać na naszym portalu:

Źródło: https://www.reuters.com/article/us-activision-call-of-duty-idUSKBN1WN190

Tagi: Activision Call of Duty: Mobile TiMi Studios

Nie przegap