Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.10.2019 19:32
PS4 traci integracje z Facebookiem. Oficjalna informacja Sony
2871V

PS4 traci integracje z Facebookiem. Oficjalna informacja Sony

Sony właśnie potwierdziło poranne doniesienia. Sony zdecydowało się zrezygnować ze wsparcia dla Facebooka, więc gracze nie będą mogli liczyć na pełne połączenie PlayStation Network z portalem Marka Zuckerberga.

Już z samego rana pojawiły się doniesienia, według których Sony chce zrezygnować z połączenia PlayStation 4 z Facebookiem i właśnie otrzymaliśmy oficjalną wiadomość od japońskiej korporacji. W tej sytuacji gracze nie będą mogli połączyć swojego konta z portalem Marka Zuckerberga:

Począwszy od 7 października 2019 r. integracja z Facebookiem nie będzie już wspierana na systemie PS4. Obejmuje to funkcje udostępniania na Facebooku, takie jak publikowanie rozgrywki, aktywność w zdobywaniu trofeów oraz korzystanie z funkcji wyszukiwania znajomych. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Sony jednocześnie podkreśla, że choć nadal będziemy mogli publikować materiały na Facebooku, to jednak portal „nie będzie już oferowany jako miejsce docelowe do udostępniania zrzutów ekranu, filmów, muzyki, szczegółów dotyczących nagród lub linków do transmisji rozgrywki”. Teraz nie otrzymamy już możliwości połączenia dwóch kont i przykładowo zapraszania znajomych z Facebooka. Jednocześnie gracze utracą dostęp do swoich zdjęć profilowych z Facebooka.

Możemy podejrzewać, że jest to reakcja japońskiej korporacji, która od pewnego czasu walczyła z automatycznie publikowanymi materiałami na Facebooku. Wielu graczy w ostatnich tygodniach narzekało, że ich aktywność jest wrzucana na FB bez ich zgody.

Polecamy także: 

Źródło: Sony

Tagi: facebook playstation 4 ps4 sony