Iza Łęcka Iza Łęcka 07.10.2019 07:36
PS4 firmwarwe 7.0
13357V

PS4 firmware 7.0 już wkrótce! Sony przedstawia wyśmienite nowości

Sony zapowiedziało opublikowanie aktualizacji systemowej do PlayStation 4. Nowe pliki zostaną ciepło przyjęte przez wielu graczy, gdyż Sony zadba o jedną z oczekiwanych od dawna funkcji. Znamy szczegóły firmware 7.0.

Sony na amerykańskim blogu potwierdziło oczekiwaną wiadomość – testowana od lipca aktualizacja systemowa 7.0 do PlayStation 4 zostanie opublikowana w tym tygodniu. Gracze mogą liczyć na kilka nowych opcji.

Producent wdroży cztery funkcje, które mają za zadanie ulepszyć nasze doświadczenie podczas rozgrywki ze znajomymi. Liczba graczy w jednym party zostanie zwiększona do 16 (wcześniej max 8), poprawione zostanie połączenie sieciowe oraz jakość dźwięku podczas dyskusji ze znajomymi, a dodatkowo Amerykanie skorzystają z transkrypcji przez czat (dzięki aplikacji PS4 Second Screen).

Powyższe funkcje były znane już wcześniej, jednak dobrze wiedzieć, że producent zadbał o przedstawione opcje i dodatkowo ulepszy Remote Play. Od firmware 7.0 wszyscy zainteresowani będą mogli streamować rozgrywkę na smartfony oraz tablety z systemem Android 5.0 (lub nowszym). Teraz pobierzemy aplikację z Google Play na swój smartfon skorzystamy z niego jak z drugiego ekranu. Ponadto, aplikacja na iOS otrzyma aktualizację, dzięki której na ekranie będziemy mogli wyświetlać kontroler, a dodatkowo pojawi się blokada orientacji ekranu.

PS4 firmware 7.0 jakie nowości?

  • 16 graczy w party (wcześniej 8)
  • poprawiona jakość połączenia sieciowego
  • poprawiona jakość dźwięku
  • obsługa transkrypcji rozmów (dla Amerykanów)
  • Remote Play dla urządzeń z systemem Android 5.0+

Według wciąż niepotwierdzonych doniesień, Sony może zrezygnować z połączenia konta PlayStation Network z Facebookiem – w ostatnich dniach wielu graczy narzekało na problemy z udostępnianymi materiałami. Podobno firma chce zrezygnować z tej funkcji.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2019/10/06/ps4-system-software-update-7-00-launches-this-week/

Tagi: firmware playstation 4 ps4 Sony