Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.09.2019 14:50
Epic Games Store ze zmianami
839V

Epic Games Store z dużymi planami. Platforma ma otrzymać nowy interfejs

Wygląda na to, że plan ekspansji firmy Epic ze swoją platformą jest wciąż realizowany. W najnowszym wpisie na blogu, twórcy zdradzili, jakie zmiany zamierzają wprowadzić w niedalekiej przyszłości. 

Nawet jeśli należycie do grona osób, które nie odczuwa wielkiej niechęci względem sklepu Epica, to trzeba przyznać jeden fakt - platforma w momencie startu była, delikatnie mówiąc, wybrakowana. Jakby nie spojrzeć, wciąż próżno szukać w niej wielu funkcji, ale firma powoli stara się wszystko wdrażać. 

W najnowszym wpisie, który możemy znaleźć na blogu Epic, przekazują oni, jakie zmiany zamierzają wprowadzić w przyszłości. Największą ma być odświeżony interfejs, który będzie znacznie bardziej intuicyjny i da dostęp do filtrowania gier.

Najważniejsze zmiany:

Epic Games Overlay - funkcja pozwalająca przechodzić do platformy (biblioteki, warstwy socjalnej itd.) z poziomu gry;

Ulepszona biblioteka - odświeżony wygląd listy, bardziej funkcjonalne wyszukiwanie, ukrywanie konkretnych tytułów i wiele nowych opcji sortowania gier;

Poprawiona optymalizacja - zredukowanie rozmiarów paczek, które trzeba pobierać, nawet do trzykrotnie mniejszych;

Śledzenie czasu gry - możliwość poznania czasu spędzonego w konkretnej grze po wyświetleniu menu opcji;

Wsparcie dla paczek gier - wprowadzenie wspomagania "bundli", z których każda poszczególna gra będzie dodawana osobno do biblioteki;

Nowy Interfejs - możliwość oglądania gier popularnych, filtrowania według kategorii i wiele więcej aspektów, które pozwolą szybciej i łatwiej odnajdywać gry. Miałby się on prezentować następująco:

Epic Games Store interefejs

Przeczytaj także:

Źródło: https://wccftech.com/epic-games-store-new-storefront-september-updates/

Tagi: epic Epic Games Store games

Nie przegap