Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.10.2019 09:00
PlayStation 5 z SSD
4160V

PlayStation 5 dzięki SSD pozwoli na większą złożoność i bogactwo światów. Tower Five zachwycone możliwościami

Kolejni deweloperzy potwierdzają to, jak ogromne znaczenie będzie miała dla nich możliwość tworzenia gier na konsole, które wyposażone są w dyski SSD. Wygląda na to, że skorzystają nie tylko gracze, ale także twórcy.

To, że PlayStation 5 i Xbox Scarlett będą posiadały dyski SSD, jest już pewne. Od dawna mówi się o tym, jak wiele da to graczom - pokazując wszystko na przykładzie przyspieszonego ładowania lokacji. Nie można spierać się z tym, że technologia będzie z ogromną korzyścią dla fanów, ale dużo zyskają także producenci gier

W rozmowie z portalem GamingBolt, Renaud Charpentier, jeden z twórców Lornsword: Winter Chronicle, podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tego, jak wiele da zaimplementowanie szybszych dysków do konsol w nadchodzącej generacji:

Zauważysz, że w Lornsword ładowanie jest całkiem krótkie, nawet na obecnej generacji - wierzymy, że gracze nie chcą być wyciągani z klimatu gry przez ekrany przejściowe. SSD to przyspieszy.

Członek studia Tower Five podkreślił także, jak wiele nowych dróg otworzy to twórcom gier, pod kątem budowania imponujących światów w większych tytułach:

Nowe dyski bardzo pomogą przy cięższych grach. Jeśli dostęp do pamięci masowej jest naprawdę szybki, to może stać się swego rodzaju drugą "powolną" pamięcią RAM, która pozwoli na przechowywanie ogromnych zbiorów danych. To pozwoli na bardziej złożone symulacje i budowę bogatszych światów. Zgłębianie tego będzie niezwykle interesujące!

Jak więc widać, kolejni twórcy potwierdzają stale słowa poprzednich. Dyski SSD zapewnią zupełnie nową jakość - zarówno chłonięcia, jak i tworzenia gier wideo. Nam pozostaje czekać, ale pewne jest to, że przyszła generacja zapowiada się niezwykle ekscytująco! 

Jeśli jesteście zainteresowani całym wywiadem z Charpentierem, gdzie opowiada również o innych technologicznych ciekawostkach, a także o ich Lornsword: Winter Chronicle, to przeczytacie go na stronie GamingBolt.

Więcej o nadchodzącej generacji przeczytasz na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5s-ssd-can-open-up-more-complex-simulations-and-richer-worlds-lornsword-developer

Tagi: playstation 5 PS 5 ssd Tower Five