Tytus Stobiński Tytus Stobiński 04.10.2019 12:04
Call of Duty: Mobile
437V

Call of Duty: Mobile może otrzymać dedykowane lobby dla kontrolerów

Call of Duty: Mobile choć ledwo po premierze, może poszczycić się już 20 milionami pobrań i zyskiem wynoszącym 2 mln. Wczoraj jednak twórcy wycięli z gry możliwość używania kontrolera, z czego społeczność graczy nie była zadowolona.

W rozmowie z redakcją portalu Hypebeast, Chris Plummer, będący wiceprezesem ds. gier mobilnych w Activision powiedział, że wycięcie z gry obsługi za pomocą urządzeń peryferyjnych było decyzją, która miała na celu zbalansowanie rozgrywki i bycie uczciwym wobec tych, którzy mają dostęp jedynie do ekranów dotykowych.

Sytuacja może jednak ulec zmianie, bowiem wydawca zastanawia się nad wprowadzeniem do Call of Duty: Mobile dedykowanych lobby. Działać miałyby one na zasadzie takiej samej, jak te, które dzielą graczy ze względu na kamerę z perspektywy pierwsze oraz trzeciej osoby w trybie Battle Royale.

Dla przykładu, mamy oddzielnie lobby dla Battle Royale, dzielące graczy ze względu na to, z jakiej kamery korzystają. Jeżeli zajdzie potrzeba, możemy wprowadzić coś takiego samego dla kontrolerów.

Warto również przeczytać:

Tagi: Activision Call of Duty: Mobile TiMi Studios

Nie przegap