Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.09.2019 21:30
Destiny 2 bungie
678V

Bungie chce być jedną z najlepszych firm rozrywkowych. Nowe IP zadebiutuje do 2025 roku

Bungie rozstało się z Activision i studio ma ogromne plany. Twórcy Destiny zamierzają rozwijać swoją wielką markę, ale jednocześnie trwają prace nad zupełnie nowym IP. Gra trafi na rynek w przeciągu najbliższych kilku lat.

Ucieczka od Activision to dla Bungie nowy początek. Twórcy uniwersum Destiny skupiają się teraz na nadciągającym dodatku Twierdza Cieni i opublikowaniu wersji free-2-play, ale możecie mieć pewność, że ambicje deweloperów sięgają znacznie wyżej.

W sprawie planów Bungie wypowiedział się szef studia – Pete Parsons – który podkreślił, że jego zespół chce stać się „jedną z najlepszych firm rozrywkowych” w historii. Nadciągające rozszerzenie do Destiny 2 będzie „punktem odniesienia” możliwości Bungie.

„Nasza wizja na rok 2025 polega na tym, by stać się jedną z najlepszych firm rozrywkowych na świecie”

Bungie chce na początku „przekształcać Destiny”, by zaprezentować, czym tak naprawdę ten projekt będzie w przyszłości. Na jego podwalinach studio będzie budować swoją przyszłość, ale jednocześnie Bungie musi się stać zespołem rozwijającym wiele IP.

Do 2025 roku odbędzie się premiera zupełnie nowej marki, która powstaje prawdopodobnie we współpracy z NetEase – jak wiadomo chińska korporacja wpompowała w Bungie ponad 100 mln dolarów.

Warto zajrzeć na:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/09/30/bungie-will-release-at-least-one-non-destiny-game-by-2025

Tagi: Activision Bungie nowe ip