Iza Łęcka Iza Łęcka 30.09.2019 13:30
Baldur's Gate 3
899V

Baldur's Gate 3 prawdopodobnie nie trafi na Nintendo Switch. Larian wspomina o następnej konsoli Nintendo

Larian Studios pracuje nad wskrzeszeniem legendarnej serii. Baldur's Gate 3 został aktualnie zapowiedziany na dwie platformy, jednak prawdopodobnie nie doczekamy się wersji na Nintendo Switcha. Belgowie mają już plany dotyczące następnej wersji konsoli Nintendo.

Nintendo Switch otrzymał już wiele mocnych RPG-ów, ale najwidoczniej zacne grono z między innymi Wiedźmin 3: Dziki Gon nie zostanie powiększone o Baldur's Gate 3. W sprawie przeniesienia gry wypowiedział się Swen Vincke, założyciel i dyrektor generalny Larian Studios, który wspomniał o problemach z wydajnością urządzenia:

„Naprawdę nie wiem [odpowiedź na pytanie – czy Baldur's Gate 3 trafi na Nintendo Switch – red]. Nie wiem, jak będą wyglądały następne Nintendo Switche. Na aktualnym Switchu może to być trochę problematyczne. Istnieje dużo ulepszeń, które zostały wykonane dla BG3, więc sądzę, że byłoby to bardzo, bardzo trudne. Ale nigdy nie mów nigdy. Nigdy nie wiadomo. Może wymyślimy jakąś magiczną sztuczkę i to zadziała. Jako fan mam nadzieję, że następny Switch będzie miał trzykrotnie większą moc i żywotność baterii. To niesamowite urządzenie. Mam nadzieję, że sprzęt będzie długo wspierany przez wiele uaktualnień, dzięki którym będziemy w terenie dalej grać we wszystkie produkcje, w które gramy na innych konsolach.”

Należy zwrócić uwagę, że Baldur's Gate III zostało aktualnie zapowiedziane wyłącznie na komputery osobiste oraz Stadię. Podobno tytuł nadal znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, więc jeśli premiera odbędzie się za kilka lat, to twórcy mogą już celować w porty na PlayStation 5 i Xbox Scarlett. W tej sytuacji nie powinno nikogo dziwić, że Swen Vincke tak otwarcie mówi o następcy Nintendo Switcha.

Larian Studios w swoich zasobach ma już kilka solidnych tytułów RPG. Studio opracowało już Divinity: Original Sin oraz Divinity: Original Sin II – pierwsza część po premierze na PC trafiła także na PlayStation 4 i Xboksa One, a kontynuacja rozpoczęła także podbijanie świata na komputerach osobistych, by następnie zawędrować na PS4, XOne oraz Nintendo Switcha. Wersja na konsole Nintendo została wyposażona w cross-save z PC. Belgowie rozwijają także Divinity: Fallen Heroes, ale wciąż czekamy na szczegółowe informacje dotyczące spin-offu.

Warto przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://www.dualshockers.com/baldurs-gate-3-nintendo-switch/

Tagi: Baldur's Gate III Larian Studios