Tytus Stobiński Tytus Stobiński 10.06.2019 10:30
Mind Flyer
1455V

Baldur's Gate III nie rozdrabnia się i zamierza trafić do jak największej liczby graczy

Zapowiedź Baldur's Gate III była jedną z najbardziej elektryzujących wiadomości w okresie przed rozpoczęciem właściwych targów E3. Nic więc dziwnego, że dość szybko rozpoczęła się dyskusja na temat tego, na jakie platformy tytuł trafi i czy przypadkiem nie stanie się dostępny na wyłączność dla konkretnego sklepu.

Po krótkiej zajawce, jaką wypuściło Larian Studios, tym samym zapowiadając długo oczekiwany, trzeci rozdział słynnej serii. Wciąż nie znamy za wiele szczegółów tyczących się Baldur's Gate III, prócz tego, że w grze znów będziemy musieli powstrzymać wielkie zło, a od wydarzeń z poprzednich części minęło 100 lat. Klasyczne rpg pojawiło się również na liście tytułów, w jakie zagramy dzięki Google Stadia, nowemu urządzeniu do streamingu, które na rynku pojawi się już w listopadzie. 

E3 2019 - znamy datę premiery Cyberpunk 2077

Sven Vincke, Dyrektor Wykonawczy developera zapowiedział podczas wywiadu, że firma nie zamierza brać udziału w popularnym ostatnimi czasy wyścigu do czasowej ekskluzywności w jednym sklepie, czy na konkretnej platformie. To dobra informacja, miejmy nadzieję, że w Baldur's Gate III zagramy na jak największej liczbie urządzeń i systemów. 

Nie znamy konkretnej daty premiery tytułu, jednak z pewnością będziemy musieli uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Nad grą pracuje łącznie około 300 osób i stanowi najbardziej ambitny projekt, w jakim belgijskie studio brało udział. Być może więcej szczegółów dowiemy się podczas eventu PC Gaming Show na tegorocznej edycji targów E3. A ja przypominam, wszystkie aktualne informacje podczas każdej konferencji będą się u nas pojawiały na bieżąco. 

Więcej na temat Electronic Entertainment Expo 2019:

Podsumowanie konferencji Bethesdy.

Podsumowanie konferencji Microsoftu

Tagi: Baldur's Gate III Larian Studios