Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.09.2019 21:00
Ubisosft podaje wyniki sprzedażowe swoich największych marek. Assassin Creed przygarnęło 140 mln graczy!
1105V

Ubisosft podaje wyniki sprzedażowe swoich największych marek. Assassin Creed przygarnęło 140 mln graczy!

Jesteście ciekawi ile osób nabyło gry z serii Assassin's Creed, Far Cry czy Tom Clancy's? Zapraszamy do obejrzenia infografik udostępnionych przez Ubisoft za pomocą platformy Ubisoft Club.

Ubisoft Entertainment istnieje na rynku gier już 34 lata! Francuski producent i wydawca gier komputerowych ma 20 swoich oddziałów rozsianych po całym świecie, a według analityków jest to trzeci największy niezależny wydawca na rynku europejskim jak i amerykańskim.

Ubisoft za pośrednictwem swojej platformy, Ubisofta Club udostępnił infografiki, na których możemy odczytać w jakich ilościach sprzedały się poszczególne serie/tytuły czy też ile osób jednocześnie rozgrywało sesję w najlepszym momencie. Rzućcie okiem:

Jak sami widzicie, najpopularniejsza seria od Francuzów, sprzedała się w 140 mln egzemplarzy! Seria Far Cry nie może powiedzieć tego samego, ponieważ jej sprzedaż jest tutaj aż trzy razy niższa - trzeba jednak zaznaczyć, że w zestawieniu brano pod uwagę wszystkie części, oprócz pierwszej. Dodatkową informacją jest to, że w Far Cry 5 gracze wspólnymi siłami pokonali w sumie 225 tysięcy kilometrów. 

Kolejną ciekawą produkcją jest For Honor, gdzie zagrało już 21 milionów graczy - w produkcji wykonano już ponad 49 miliardów różnych kombinacji na polach walki. W serii Watch Dogs znajduje się 36 milionów zarejestrowanych wirtualnych hakerów, którym udało dokonać się już ponad 14 miliardów włamań, a będzie ich jeszcze więcej za sprawą zmierzającej na rynek gier najnowszej odsłony serii, Watch Dogs Legion. Resztę do odkrycia zostawiam Wam.

 

Tagi: Assassin's creed Far Cry Ubisoft Watch Dogs