Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2019 01:10
Spider-Man MCU
6178V

Spider-Man wraca do Marvel Cinematic Universe! Sony i Marvel wspólnie tworzą kolejny film

Sony Pictures Entertainment i The Walt Disney Studios wspólnie ogłosiły, że Marvel Studios i zarazem Kevin Feige zajmą się wspólną produkcją trzeciego filmu z serii „Spider-Man: Homecoming”. Głównym bohaterem ponownie zostanie Tom Holland.

Zawieszenie broni! Sony i Disney właśnie ogłosiły wspólne plany na kolejne filmy ze Spider-Manem w roli głównej. Korporacje dogadały się w sprawie wszystkich niezbędnych umów i 16 lipca 2021 roku zadebiutuje trzeci film z nowej serii Spider-Mana, w której wystąpi Tom Holland – w produkcję zostanie zaangażowany Kevin Feige, prezes Marvel Studios.

Spider-Man w MCU!

To nie koniec dobrych informacji. Spider-Man oficjalnie wraca do Marvel Cinematic Universe i wystąpi w przynajmniej jednym przyszłym filmie Marvel Studios. W produkcję zostanie zaangażowana Amy Pascal, która również miała okazję pracować na planie poprzednich opowieści z Hollandem.

Tak sytuację skomentował Kevin Feige, prezes Marvel Studios:

„Jestem podekscytowany, że podróż Spider-Mana w MCU będzie kontynuowana, a ja i my wszyscy w Marvel Studios jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy nad tym pracować. Spider-Man to potężna ikona i bohater, którego historia dociera do wszystkich grup wiekowych i publiczności na całym świecie.

Feige podkreśla, że Sony nadal będzie pracować nad własnym uniwersum – w końcu powstaje już kilka filmów oraz seriali ze świata Spider-Mana – i prezes Marvela wspomina o... Niespodziankach?!

Tak się składa, że jest on również jedynym bohaterem z supermocami umożliwiającymi mu przekraczanie kinowych światów, więc gdy Sony nadal będzie rozwijać swoje własne uniwersum Spider-Mana, nigdy nie wiadomo, jakie niespodzianki mogą się pojawić w przyszłości.”

Spider-Man w dwóch uniwersach

Od końcówki sierpnia trwał spór pomiędzy dwoma korporacjami – Sony oraz Disney nie potrafiły się dogadać w sprawie umowy dotyczącej podziału zysków z kolejnych produkcji ze Spider-Manem w roli głównej. Sony nawet wspomniało, że „drzwi są zamknięte”, ale jak widać... Udało się zakończyć batalię i teraz Marvel może w spokoju planować przyszłość ze Spider-Manem w roli głównej.

Sony jednocześnie zaczęło bardzo głośno mówić o swoich planach. Firma chce stworzyć swoje uniwersum korzystając ze świata Spider-Mana – już teraz powstaje „Venom 2”, historia Morbiusa, kontynuacje „Spider-Man: Into the Spider-Verse”, a nawet „pięć lub sześć seriali”. Według ostatnich plotek, korporacja chce także sięgnąć po przygodę Madame Web.

Źródło: https://variety.com/2019/film/news/sony-marvel-tom-holland-spider-man-1203351489/

Tagi: Marvel Marvel Cinematic Universe Spider-Man