Iza Łęcka Iza Łęcka 06.09.2019 21:09
SpiderMan Venom
5898V

Spider-Man aktualnie nie wróci do MCU. Sony mówi wprost: "drzwi są zamknięte" i zapowiada crossovery

Spotkanie Spider-Mana i Venoma odbędzie się szybciej niż sądzimy. Szef Sony jednoznacznie zaznaczył, że aktualnie nie możemy liczyć na powrót Petera Parkera do Marvel Cinematic Universe, ponieważ Sony ma wielkie plany na własne uniwersum. Firma pracuje nad kilkoma dużymi produkcjami.

Pod koniec sierpnia otrzymaliśmy niepokojącą wiadomość związaną z problemami Spider-Mana. Marvel nie dogadał się w sprawie finansowania nowych filmów Petera Parkera z Sony, dlatego podjęto decyzje o oddzieleniu superbohatera od Marvel Cinematic Universe. Znana postać nie pojawi się w nowych produkcjach z MCU.

Spider-Man w MCU? Nie w najbliższym czasie

Sprawę postanowił w końcu skomentować Tony Vinciquerra, szef i dyrektor generalny Sony Pictures, który jednoznacznie zamknął wszystkie spekulacje twierdząc, że „aktualnie drzwi są zamknięte”. Sony nie zamierza dłużej dyskutować na temat praw do Spider-Mana i choć wszystko może się w przyszłości zmienić, to w tej chwili wytwórnia planuje budować własne uniwersum.

Vinciquerra podkreślił, że „nie ma złej woli” w relacjach Sony i Marvela, jednak nie udało się osiągnąć porozumienia. Reprezentant korporacji dodał, że Kevin Feige wykonał dobrą pracę, ale nie zajmował się wszystkimi elementami w filmach Spider-Mana:

„Mieliśmy świetną współpracę z Feige przy filmach Spider-Mana. Próbowaliśmy sprawdzić, czy jest sposób, by to rozwiązać... Ludzie Marvela są wspaniali, mamy dla nich wielki szacunek, ale z drugiej strony my także posiadamy niesamowity zespół. Kevin nie wykonał całej pracy.”

Spider-Man wkrótce spotka Venoma

Sony nie zamierza aktualnie dzielić się Spider-Manem, gdyż ten bohater odegra znaczącą rolę w Sony's Marvel Universe. Aktualnie korporacja rozwija „Venom 2”, film na podstawie historii Morbiusa oraz aż „pięć lub sześć” seriali w świecie Spider-Mana!

Vinciquerra jest przekonany, że firma poradzi sobie z tym zadaniem, ponieważ sukcesy „Spider-Man: Into the Spider-Verse” i „The Boys” (serial był kreowany przez Sony i Amazon) tylko potwierdzają, że Sony może bez problemu tworzy wyjątkowe historie.

Widzowie muszą przygotować się na liczne „spotkania”, ponieważ szef Sony Pictures podkreślił, że choć Spider-Man radził sobie nieźle przed eventami Marvela, a jeszcze lepiej w tych filmach, to jednak teraz rozpoczyna się nowa opowieść:

„Spider-Man radził sobie nieźle przed eventami, lepiej radził sobie w filmach związanych z eventami, a teraz, gdy mamy swoje własne uniwersum, spotka także inne postacie. Sądzę, że jesteśmy w stanie zrobić, to co trzeba.”

W Sieci nie brakuje opinii, według których Vinciquerra tymi słowami jednoznacznie zapowiada spotkanie Spider-Mana z Venomem, a może nawet z Morbiusem. Pająk ma teraz łączyć cały Sony's Marvel Universe, więc wykorzystanie bohatera nie będzie wielką niespodzianką.

Marvel nie traci nadziei, ale Sony Studios nie jest na sprzedaż

Marvel oczywiście wciąż wierzy w powrót Spider-Mana do Marvel Cinematic Universe. W sprawie relacji wypowiedział się nawet Jon Favreau:

„Rozmawiałem o tym ze wszystkimi... Jestem ostrożnie optymistyczny. Myślę, że jest to długa droga i dotychczasowa współpraca była naprawdę dobra, więc mam nadzieję, że wszyscy będziemy mogli wspólnie iść dalej.”

W ostatnich dniach nie brakowało opinii, według których Disney może zdecydować się na wykupienie Spider-Mana lub całego działu Sony odpowiedzialnego za filmy, by ponownie zgarnąć superbohatera do Marvel Cinematic Universe, jednak sytuację skomentował Vinciquerra.

Szef Sony stanowczo stwierdził, że „Sony Studios nie jest na sprzedaż”, a Japończycy nie zamierzają mieszać się w wojny streamingowe. Firma nie będzie współpracować na wyłączność z jedną platformą.

Sprawdźcie również na naszym portalu:

Źródło: https://variety.com/2019/film/news/spiderman-mcu-sony-pictures-chief-1203324907/

Tagi: Marvel Marvel Cinematic Universe Sony's Marvel Universe spider-man venom